دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / با جراحی بینی استخوانی بیش تر آشنا شوید !
06 نوامبر 2020

با جراحی بینی استخوانی بیش تر آشنا شوید !

جراحی بینی استخوانی که به آن رینوپلاستی استخوانی نیز گفته می شود، یکی از عمل های زیبایی بینی است که در کل دنیا و به خصوص در ایران طرفداران بسیاری بالایی دارد. این جراحی نیز به نوبه خود، مزایا و معایبی دارد که برای تغییر در وضعیت ظاهری و داخلی بینی انجام می شود. در حالت کلی، عمل بینی استخوانی به سه هدف انجام می گیرد که عبارت است از بهبود مشکلات تنفسی، تغییر شکل و فرم بینی و یا هر دوی این ها.

افرادی که در پی تحقیقات برای عمل زیبایی بینی خود هستند، سوالات نهفته زیادی در ذهن دارند و مشتاق هستند که بدانند پس از عمل بینی آنها به چه شکل و مدلی تبدیل می‌شود. آیا مدل جدید با چهره او تناسب دارد؟ آیا از انجام جراحی بینی پشیمان نمی‌شود؟ قوز بینی کامل برطرف و نوک آن سربالا می‌شود؟ همه و همه سوالاتی هستند که مراجعه کننده علاقمند است در ارتباط با این موارد پاسخ مطمعن و دقیق کسب کند.
در این مقاله می خواهیم هر آنچه که مربوط به جراحی بینی استخوانی است، از ویژگی های بینی استخوانی گرفته تا روش های جراحی آن و … صحبت کنیم.

همه چیز درباره جراحی بینی استخوانی
محتوا نمایش

روش جراحی بینی استخوانی، چه نوع عملی است؟

عمل بینی استخوانی که با نام های دیگری همچون بینی همراه با قوز ( قوزدار) یا عقابی، غضروفی و یا برآمده نیز شناخته می شود؛ دارای پوست بسیار نازکی است که به دلیل همین، باعث شده تا تراشی که به بینی داده می شود، همراه با ظرافت خاصی صورت گیرد. ظرافت تراش استخوان بینی قوزدار، کمک بسیار زیادی به جراح در حین عمل می کند تا نتیجه و بازتابی باور نکردنی و زیبا از این جراحی دهد.
به اعتقاد بسیاری از جراحان، عمل بینی استخوانی بسیار راحت تر از عمل بینی گوشتی می باشد.

جراحی بینی استخوانی از زوایای مختلف
نمونه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی چه ویژگی هایی دارند؟

ویژگی های بینی استخوانی
ویژگی های بینی استخوانی و شکل دادن آن با جراحی
 • دارای غضروف های محکم و سفت در بینی
 • نازک بودن پوست بینی
 • قوزدار بودن یا داشتن شکل پل مانند و در اصطلاح کلی برآمده بودن بالای بینی
 • نامتقارن بودن بینی با شکل کلی صورت
 • انحراف یا کج بودن آن

پس برای تغییر این ویژگی ها و زیباتر جلوه شدن بینی، باید عمل بینی صورت گیرد.

علت وجود قوز روی بینی چیست؟

قوز های موجود روی بینی می تواند علل مختلفی داشته باشند که عبارتند از:

 • عوامل ارثی: برخی افراد به صورت ارثی دارای بینی های استخوانی و غضروفی هستند که با رسیدن به سن بلوغ این بزرگی بینی بیشتر نمایان می شود.
 • عوامل محیطی: بینی بر اثر برخی علت ها ممکن است دچار آسیب شود. این علت ها مانند تصادف، ضربه های وارد شده به بینی که موجب شکستگی بینی می شود و با مشکلات تنفسی همراه است.

عوامل موثر در شکل و فرم بینی عقابی چیست؟

عوامل بسیار زیاد و مختلفی وجود دارد که سبب شده تا بینی قوزدار و عقابی شود که حتی سبب انجراف در ناحیه بالای استخوان بینی گردد. این عوامل موثر عبارتند از :

 • وارد شدن هرگونه فشار و ضربه بر روی ناحیه بینی
 • عوامل ژنتیکی و ارثی

ساختار بینی قوزدار، به چه شکلی است؟

ویژگی های بینی استخوانی
ساختار بینی های برآمده یا استخوانی

بینی عقابی یا برآمده، به بینی می گویند که گوشتی نبوده و استخوان آن، بسیار مقاوم و سفت است و بالای بینی دارای برآمدگی یا قوس انحنادار می باشد که سبب می شود تا کج و خمیده دیده شود. به این نوع بینی ها، بینی استخوانی می گویند.

ساختار بینی استخوانی به  گونه ای است که قسمت بالای آن را استخوان، و قسمت پایین آن را غضروف تشکیل می دهد. اندازه قسمت برآمده بینی و فوقانی هر فرد با افراد دیگر متفاوت است، به همین دلیل عمل آن نیز فرد به فرد متفاوت است.

یک جراح متخصص و کاربلد، باید از قبل بداند که اگر بینی فرد را عمل کند، بعد از آن مشکلات تنفسی برای او ایجاد نمی کند و سپس اقدام به جراحی آن نماید. پزشک برای جراحی، باید یک سری موارد را در نظر بگیرد تا به نتایج مطلوب دست یابد.

پزشک برای جراحی بینی استخوانی، به چه مواردی باید توجه نماید؟

پزشک متخصص برای جراحی بینی، علاوه بر مسائل پزشکی همچون مشکلات تنفسی، باید موارد و ویژگی های دیگری را مد نظر داشته باشد و سپس اقدام به جراحی نماید، این موارد و ویژگی ها عبارتند از :

 • معاینه فیزیکی فرد بیمار توسط او
 • عکس از بینی بیمار
 • بحث در مورد شکل و فرم بینی با بیمار
 • فرم و شکل صورت بیمار
 • نوع پوست روی بینی

نقش پوست در نتیجه جراحی بینی استخوانی

بینی به طور کل از ساختمان استخوان، غضرف و پوست تشکیل شده است. اگر پوست بینی بیش از اندازه کلفت و ضخیم باشد به آن بینی گوشتی گفته می شود و در صورتی که پوست بینی نازک باشد به آن، بینی استخوانی گفته می شود. در جراحی زیبایی بینی پوست بینی مهمترین نقش را ایفا می کند و کلفتی و نازکی پوست بینی در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر می گذارد. و در اکثر موارد افرادی که پوست بینی نازکی دارند نسبت به افرادی که پوست بینی ضخیم و کلفتی دارند نتیجه بهتری را از جراحی بینی دریافت می کنند. دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد در زمینه جراحی بینی استخوانی دارای تجربه بسیار بالایی هستند و بالاترین میزان رضایت را در جراحی بینی استخوانی دریافت نموده اند.

چه آمادگی هایی پیش از جراحی بینی استخوانی باید انجام شود؟

آمادگی های پیش از جراحی بینی استخوانی
آمادگی های لازم قبل از رینوپلاستی استخوانی
 • یک شب قبل از جراحی بینی باید دوش گرفته شود تا به آرامش بدن کمک کند.
 • هشت ساعت قبل از جراحی، باید از هرگونه خوردنی و نوشیدنی اجتناب کرد.
 • باید به میزان کافی یک روز قبل از عمل، آب نوشید.
 • از لباس های گشاد و یقه باز و یا دکمه دار قبل از جراحی استفاده نمود تا بعد از عمل و مرخص شدن از بیمارستان، در هنگام لباس عوض کردن، ضربه ای به بینی وارد نشود.
 • قبل از جراحی، داشتن یک همراه برای بیمار، امری ضروری است.
 • از داروهای التهابی همچون آسپرین، ایبوپروفن و ویتامین هایی همچون E نباید قبل از جراحی استفاده نمود.
 • پیش از عمل بینی، کمپرسور یخ تهیه نموده تا برای کاهش تورم بعد از جراحی، از آن استفاده نمود.
 • تا دو هفته قبل از جراحی بینی، از استعمال سیگار و هر نوع دخانیات و مصرف مشروبیات الکلی جدا خودداری کرد.
 • تمام آزمایش ها و مدارک لازم برای جراحی را روز عمل به همراه باید داشت.

جراحی بینی برآمده چگونه صورت می گیرد و چه روش هایی برای آن در نظر گرفته می شود؟

برای پرسش پاسخ اینکه بدانیم جراحی بینی عقابی به چه طرقی انجام می پذیرد، ابتدا سعی کردیم به طور کلی و مفصل،  نسبت به بینی های استخوانی و عقابی آشنایی پیدا کنیم.

 • عمل رینوپلاستی استخوانی را تحت بیهوشی موضعی و یا عمومی انجام می دهند که این انتخاب، بسته به اینکه جراحی تا چه حدی مشکل است و پیچیدگی دارد، انتخاب می شود. برای نشان دادن نتیجه احتمالی شکل و فرم بینی به فرد بیمار، برخی از جراحان از نوعی نرم افزارها برای شبیه سازی شکل بینی استفاده می کنند تا بتوانند تناسب بینی خود را بر روی صورتشان مشاهده کنند.
 • در عمل بینی برآمده، جراح قسمت استخوانی و غضروفی بینی را برای فرم دادن برداشته و با ایجاد کردن برش های داخلی و خارجی، پوست روی سطج بینی را بلند می کند تا بتواند با تراش و از بین بردن استخوان های نامناسب و نافرم، قوس ها و انحنای بینی را برطرف کند و بتواند از نوع یک بینی با فرم جدید به صورت فرد بدهد. بعد از اینکه این کار به اتمام رسید، پوست روی بینی را بخیه می زنند. پس جراحی بینی استخوانی در حالت کلی، برای کاهش حجم استخوان و برداشتن بافت های اضافی آن است.
 • تغییرات صورت گرفته بر روی بینی های عقابی، به تغییرات استئوتومی(Osteotomy) معروف هستند. این تغییرات، برای رفع ایرادها و مشکلات بینی انجام می گیرد. واژه استئوتومی یک کلمه یونانی است که در لغت نامه  پزشکی به عنوان یک نوع عمل جراحی تعریف شده است و در آن یک استخوان برای اصلاح بدشکلی ها و دفرمیتی ها برش داده می‌شود و یا همان یک تکه استخوان از آن حذف می شود. این نوع از جراحی بینی، مخصوص برش، حذف و یا اصلاح استخوان است و به همین علت برای بینی های استخوانی و برآمده به کار برده می شود.

در این نوع جراحی هیچ گونه اقدامی روی پوست بینی انجام نمی‌گیرد؛ زیرا پوست به وسیله خاصیت ارتجاعی خود تغییر و به راحتی با بافت استخوانی به شکل خاصی ارتباط برقرار می‌کند.

چه روش هایی برای عمل بینی های برآمده وجود دارد؟

در عمل بینی که به شکل عقابی و یا برآمده است، جراح برای برطرف کردن قوز بینی، با توجه به شرایط بینی و فرد، روش های مختلفی را پیش رو می گیرد. این روش ها عبارتند از  :

 • روش جراحی باز
 • روش جراحی بسته

عمل بینی استخوانی به دو صورت بسته و باز انجام می شود: عمل بینی استخوانی به روش باز  برای ایجاد تغییرات اساسی در شکل ظاهری بینی انجام می شود. در عمل بینی به روش باز جراح می تواند با برش تیغه و پره های بینی با جزییات بیشتری روی بینی کار کند. از مزایای این جراحی وجود تسط کامل پزشک روی غضروف و ساختار بینی است.

در عمل بینی به روش بسته برشی روی تیغه بینی ایجاد نمی شود و برش ها از درون بینی است. در این روش استخوان از غضروف جدا شده و تغییرات مورد نظر روی آن انجام می شود. از مزیت های این روش عدم ایجاد زخم روی تیغه های بینی، زمان کم آن برای جراحی، تورم کم و بهبود سریع آن است. پس از معاینه جراح تصمیم می گیرد که کدام روش برای بینی شما مناسب تر می باشد.

برش بینی استخوانی به روش باز، به چه صورتی است؟

برش بینی استخوانی به روش باز
جراحی بینی غضروفی به روش باز

در جراحی بینی های قوزدار، برش بینی می تواند به روش باز صورت گیرد. در این روش، سطح بینی را در جهت بالا قرار می دهند تا جراح متخصص بینی بتواند داخل بینی را به وضوح مشاهده نماید. همچنین روی پوست بینی برشی به وجود می آید که همین باعث تورم و کبودی بیش تر روی صورت و بینی فرد بیمار می گردد. با این حال، این روش مزیتی نسبت جراحی به روش جراحی بسته دارد، چرا که جراح متخصص، می تواند به طور مستقیم داخل بینی را ببیند. همین کار سبب می شود تا جراح بتواند بینی را به آن فرمی که می خواهد درآورد. باید به این نکته توجه داشت که روشی که برای عمل بینی استخوانی انجام می شود؛ چه باز و چه بسته، بسته به سلیقه و نظر پزشک دارد.

برش بینی استخوانی به روش بسته، به چه طریقی انجام می گیرد؟

برش بینی استخوانی به روش بسته
برش بینی قوزدار به روش بسته

در رینوپلاستی بینی به روش بسته که مدت هاست پزشکان متخصص از آن استفاده می کنند، همه برش های جراحی، از درون بینی انجام می شود و هیچ برشی بر روی سطح بینی زده نمی شود. از مزایای برش بینی به روش بسته، نماندن جای برش و آثار آن بر روی صورت است که طرفداران بسیاری را دارد. از معایب این روش می توان به ندیدن داخل بینی به صورت مستقیم توسط جراح اشاره کرد. این روش معمولا برای بینی هایی استفاده می شود که مشکلات کوچک و جزئی دارند. برای بینی هایی که مشکل اساسی دارند و پیچیده است، از این روش استفاده نمی شود.

چگونگی عمل زیبایی بینی استخوانی با لیزر

زمانی که حرف از عمل زیبایی بینی با لیزر می شود افراد نباید تصور داشته باشند که این عمل بدون درد و خونریزی همراه است. از لیزر می توان برای از بین بردن آکنه های بینی و ترمیم پوست آن استفاده می شود ولی برای شکل دادن بینی روش مناسبی نیست و پزشکان معتقدند که عمل بینی با لیزر فقط یک جنبه تبلیغاتی دارد.

آیا جراحی بینی استخوانی برگشت دارد؟

بینی استخوانی پس از عمل هیچگونه برگشت پذیری به حالت قبل از عمل خود را ندارد، مگر در موارد استثنایی مانند: شکستگی‌ها، برخورد ضربه به بینی و رعایت نکردن موارد مراقبتی پس از جراحی.

برای جراحی بینی، فرم استخوانی بهتر است یا گوشتی؟

امروزه دیگر مانند قدیم نیست که هر کسی که بینی گوشتی داشت با دلهره بیشتری به سراغ جراحی بینی گوشتی می‌رفت. در واقع عاملی که در جراح بینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، میزان ضخامت پوست سطح بینی می‌باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازکی هستند و عمل بینی استخوانی به نسبت خیلی راحت تر از عمل بینی گوشتی می‌باشد. همچنین قابل ذکر است افرادی که بینی استخوانی خود را جراحی می‌کنند، نتیجه کار برایشان زودتر حاصل می‌شود. فرم دهی نوک بینی های استخوانی آسان تر انجام می‌شود. بهترین جراح بینی در مشهد با اولین جلسه مشاوره نیز نوع بینی و میزان نازکی پوست را تشخیص خواهد داد.

آیا معمولا نتایج به دست آمده از رینوپلاستی استخوانی، مطبوع و راضی کننده است؟

رینوپلاستی استخوانی باعث می شود تا برآمدگی های و ایراداتی که روی بینی وجود دارد، به خوبی برطرف شده و سبب تناسب بینی با سایر اجزای صورت گردد. این کار سبب زیباتر جلوه شدن صورت افراد و همچنین افزایش اعتماد به نفس در آن ها می گردد که از مزایای جراحی بینی های استخوانی می باشد. همچنین می توان به جرات گفت که ورم و کبودی حاصل از جراحی بینی های استخوانی بعد از عمل، بسیار کم تر از جراحی بینی های گوشتی و پهن و بزرگ است. در تصویر زیر، نمونه ای از جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی را توسط دکتر ناصری صدر مشاهده می نماییم :

رینوپلاستی غضروفی، چه مزایایی دارد؟

مزایای رینوپلاستی استخوانی
10 تا از مزیت های جراحی زیبایی بینی استخوانی
 • رینوپلاستی استخوانی، باعث می شود تا معایب و مشکلات این نوع بینی ها، از جمله قوز و برآمدگی ها، برطرف گردند.
 • سبب کوچک تر شدن  پهنا و بزرگی بینی شده و در حالت کلی به بهبود در شکل و فرم بینی کمک می کند.
 • باعث اصلاح در مشکلات تنفسی و بهبود در آن می شوند.
 • بسیاری از عیب ها و نواقص مادرزادی و ژنتیکی با این نوع جراحی برطرف می شوند.
 • هماهنگی، تعادل و قرینه سازی بین اجزای صورت را سبب می شود.
 • احتمال ایجاد بافت اسکار پس از این جراحی بسیار کم می‌باشد.
 • ورم بینی پس از این جراحی بسیار خفیف بوده و دوران نقاهت سریع به اتمام می‌رسد.
 • بینی مطابق با سلیقه مراجعه کننده و پیشنهادات جراح بینی، کوچک و سربالا می‌شود.
 • سبب افزایش اعتماد در افراد و تجسم ذهنی بهتر نسبت به این نوع جراحی در فرد از ظاهر و صورتش به دست می آید.
 • معمولا بینی های استخوانی دارای انحرافاتی خفیف هستند که حتی شاید کاملا نا محسوس باشد همچنین در بعضی افراد این انحرافات کاملا به چشم می‌خورد. با جراحی بینی استخوانی تمام این انحرافات نیز برطرف خواهد شد

عوارض جراحی بینی های استخوانی

عمل جراحی بینی مانند عمل های دیگر با عوارضی همراه است. عمل جراحی بینی نسبت به دیگر عمل ها عوارض بسیار کمی دارد که شامل خون ریزی در بعضی افراد، واکنش های جانبی به بیهوشی و هماتوم می باشد.  دقت در انتخاب جراح و تیم جراحی حرفه ای می تواند در کاهش این عوارض کمک کند. پس از اتمام عمل جراحی با دقت در انجام مراقبت های بعد از عمل می توانید، این عوارض را به حداقل برسانید.

مدت زمان رینوپلاستی استخوانی چقدر است؟

مدت زمانی که طول می کشد تا رینوپلاستی استخوانی انجام شود، بسیار کوتاه بوده و حدود 1 الی 2 ساعت زمان می برد. البته ممکن است این مدت زمان نسبت به پیچیدگی جراحی، فرد به فرد تغییر کند.

چه مراقبت هایی پس از جراحی بینی های برآمده باید صورت گیرد؟

1.بعد از جراحی بینی استخوانی، ممکن است به دلیل استفاده از داروها مواد بیهوشی، تحریک پذیری و حرکت معده و روده کاهش می یابد و سبب حالت تهوع می شود که باید به مدت 4 ساعت از خوردن هر نوع آشامیدنی و خوردنی پرهیز نمود.

پرهیز از خوردنی ها بعد از رینوپلاستی استخوانی
پرهیز از خوردنی ها بعد از جراحی بینی استخوانی به مدت 4 ساعت

2. از مصرف نمک و هرگونه غذای تند خودداری نموده و از نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات پرهیز کرد.

پرهیز از مصرف مشروبیات الکلی
پرهیز از مصرف مشروبیات الکلی و مصرف دخانیات

3. برای کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی به مدت 2 الی 3 روز، باید از کمپرسورهای یخ استفاده نمود.

استفاده از کمپرسور یخبعد از جراحی
استفاده از کمپرسور یخ به مدت 2 الی 3 روز بعد از جراحی بینی استخوانی

4. به مدت یک هفته استراحت مطلق نمود و از انجام ورزش های سنگین به مدت 4 الی 6 ماه خودداری کرد. دو ماه پس از عمل بینی می توان ورزش های سبک انجام داد.

اجتناب از انجام ورزش های سنگین بعد از جراحی بینی استخوانی
اجتناب از انجام ورزش های سنگین به مدت 6 ماه بعد از رینوپلاستی استخوانی

5.  به مدت یک هفته بعد از جراحی بینی، باید از دوش گرفتن و حمام کردن اجتناب کرد.

6. تورم، درد و کبودی پس از جراحی امری طبیعی است، اما اینکه شدت آن چقدر بوده و تا چه مدت می تواند بر روی صورت فرد باقی بماند، به عوامل مختلفی وابسته است.

7. استراحت کردن و دراز کشیدن طولانی مدت بعد از جراحی، سبب تورم در بینی می گردد، به همین دلیل نباید مدت طولانی در رختخواب بود.

8. برای استراحت و کاهش تورم بعد از جراحی بینی استخوانی، باید از یک بالشت بلند و یا دو بالشت معمولی استفاده شود.

استفاده از بالشت بلند بعد از جراحی بینی استخوانی
استفاده از بالشت بلند بعد از عمل بینی برآمده

9. باید از آب گیاهان و میوه های مفید همچون کرفس و آناناس تا پایان هفته بعد رینوپلاستی استخوانی استفاده نمود تا زخم ها، کبودی ها و تورم ها زودتر بهبود یابند.

10. پس از جراحی بینی استخوانی، شخص برای جلوگیری از افزایش تورم، نباید در معرض نورخورشید قرار بگیرد.

11. باید از سرم های مخصوص بینی برای شست و شوی مداوم بینی استفاده نمود تا از عفونت بینی جلوگیری شود.

12. از پمادها، داروها و مسکن های ضد التهاب و درد برای هرچه سریع بهبود یافتن بینی، استفاده گردد.

13. از فین کردن و فشار آمدن هر گونه ضربه بعد از عمل بینی استخوانی جلوگیری شود.

14. لازم است تا با چسب زدن به موقع و منظم بینی، از تشدید تورم بینی جلوگیری کرد تا بینی سریع تر به بهترین شکل و فرم خود برسد.

نحوه چسب زدن بینی، بعد از جراحی، به چه صورتی است؟

بعد از عمل بینی استخوانی، لازم است تا به صورت مدوام و منظم از چسب زدن بر روی بینی استفاده نمود تا از تشدید و تورم آن جلوگیری کرد. این چسب ها مخصوص هستند که باید شب ها از آن ها استفاده کرد. چسب زدن در بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی به مدت طولانی تری استفاده می شود، چرا که تورم بعد از عمل بینی پهن و گوشتی نسبت به استخوانی بیش تر است. ممکن است بعضی از افراد نسبت به این نوع چسب ها حساسیت داشته باشند که در این صورت، پزشک متخصص به آن ها، کرم هیدروکورتیزون را تجویز می کند. معمولا مصرف این نوع کرم ها، سه بار در روز می باشد.

نجوه چسب زدن بینی بسیار ساده است. در ویدئوی زیر می توانید توضیحات مربوط به مراحل چسب زدن بینی را به طور عملی توسط دکتر ناصری صدر مشاهده نمایید :

 

یک پزشک متخصص جراحی بینی، چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟

در این بخش در صدد برآمدیم که مهم ترین معیارهایی که در هنگام انتخاب جراح پلاستیک بینی باید مد نظر قرار دهید را برشمریم و توضیحاتی که در ادامه هر کدام خواهیم آورد.

 • آگاهی عمیق و تخصصی در زمینه جراحی بینی استخوانی
 • تجربه و مهارت های عملی در زمینه پیاده سازی تئوری های علمی جراحی بینی استخوانی
 • رعایت اصول اخلاقی و وجدان اخلاقی

آگاهی عمیق و تخصصی در زمینه جراحی بینی استخوانی

قطعا دانش جراح بینی استخوانی در زمینه ساختار و آناتومی کلی بینی باید بسیار باشد تا بتواند با تکیه بر دانشی که دارد برنامه ای درست و دقیق برای جراحی طراحی کند.

بسیاری از پزشکانی که در کشور ما فعالیت می کنند دارای مدارک علمی و دانشگاهی معتبر از بهترین مراکز آموزشی در داخل یا خارج از کشور می باشند. از این رو روند جراحی بینی استخوان با موفقیت بسیاری انجام می شود.

تجربه و مهارت های عملی در زمینه پیاده سازی تئوری های علمی جراحی بینی استخوانی

علاوه بر این که جراح بینی استخوانی باید دانش زیادی داشته باشید توانمندی در زمینه جراحی بینی استخوانی نیز از مهم ترین معیارهایی است که می توان در هنگام انتخاب جراح بینی لحاظ کرد.

توصیه ما این است که برای جراحی بینی استخوانی حتما از جراحانی کمک بگیرید که به عنوان بهترین جراح بینی استخوانی شناخته شده اند. این مساله باعث می شود که پزشک نهایت مهارت خود را در جریان جراحی بکار گیرد نتیجه بهتری برای افراد حاصل شود.

رعایت اصول اخلاقی و وجدان اخلاقی

بسیاری از پزشکانی که دست به جراحی بینی استخوانی می زنند تمامی نکات مراقبتی را در جریان جراحی رعایت می کنند از این رو نتایجی که حاصل می شود تا حد زیادی موفقیت آمیز و مطلوب است.  اما در مواردی که مشکلات جزئی برای افراد پدید می آید جراحان کاملا مسئولانه برخورد می کنند و روند ترمیم را به شخصه بر عهده می گیرند.

این اقدامات است که اخلاق مداری جراح بینی را نشان می دهد و باعث می شود که به بهترین جراح بینی استخوانی مبدل شود. بهترین جراح بینی استخوانی در مشهد تمامی ویژگی های یاد شده را دارد.

هزینه جراحی بینی در سال 1400

همانطور که مستحضر هستید در انجام هر کار و یا هر جراحی، عواملی وجود دارد که بر میزان هزینه اثر گذاشته و مهم ترین دلیل برای متغیر بودن میزان هزینه ها می‌باشد.

یکی از مهمترین موارد در جراحی بینی، میزان مهارت و تجربه جراح بینی می‌باشد که شما انتخاب کردید. توجه داشته باشید که بینی یکی از اعضای مهم در صورت شماست و اولین عضوی است که توجه همگان را به خود جلب می‌کند. جراحی بینی بسیار عمل مهمی بوده و چه بهتر که از همان ابتدا بهترین دکتر را برگزینیم و به هزینه کار فکر نکنیم تا نتیجه ای مطابق انتظار بدست آوریم.

دومین مسئله تاثیرگذار، نوع استخوانی و یا گوشتی بودن بینی، ضخامت پوست و میزان انحرافات می‌باشد که در هر شخصی این ویژگی ها متفاوت می‌باشد.

سومین مورد نیز هزینه های جانبی از جمله هزینه های بیمارستان می‌باشد که معمولا در هر سال به میزانی افزایش داشته و پس از آن ثابت می‌ماند.

بهترین جراح بینی استخوانی در مشهد چه اقداماتی انجام می دهد؟

 1. مهم ترین اقدامی که بهترین جراح بینی استخوانی انجام می دهد این است که زمانی که مراجعه کننده به او مراجعه می کند روند تشخیص و بررسی مشکلات بینی را به درستی طی می کند. با این بررسی ها می توانند بهترین روند جراحی را برای افراد برنامه ریزی کنند.
 2. بعد از اینکه روند تشخیص و برنامه ریزی طی شد باید جراحی انجام شود.
 3. در تمامی روند جراحی پزشک تمام تلاش اش بر این نقطه متمرکز است که روند جراحی با ظرافت های خاصی انجام شود. این ریزه کاری ها و ظرافت ها باعث می شود که نه تنها مشکلی برای افراد ایجاد نشود بلکه نتیجه جراحی نیز با بالاترین موفقیت به اتمام برسد.
 4. در بسیاری از موارد پزشک ایده هایی را در زمینه نوع جراحی و مدلی که برای مراجعه کنند ه مناسب است ارائه می کند. این ایده پردازی بر اساس تجربه ای است که دارد و مراجعین می توانند به تجربه و مهارت پزشک خود اعتماد کنند و در تصمیم گیری نکات آنها را لحاظ کنند

جمع بندی

جراحی رینوپلاستی بینی به دلیل پوست نازک، می توان تغییرات بهتر و بیش تری روی آن انجام داد. همین امر سبب شده تا افراد دارای بینی استخوانی، طرفداران بیش تری برای رینوپلاستی نسبت به کسانی که بینی گوشتی دارند، پیدا کند، چرا که نتیجه بعد از عمل بینی استخوانی به مراتب بهتر و رضایتمندی بیش تری را به همراه دارد.
اما باز هم لازم است تا برای انجام جراحی مطالعه، تحقیق و مشورت بیش تری در خصوص انتخاب پزشک انجام داد تا از بروز ایجاد هر نوع مشکل، پیشگیری کرد.

مقالات مرتبط

جراحی بینی مردانه

امروزه زیبایی همانقدر که برای بانوان دارای اهمیت است، برای آقایان نیز مهم است. جراحی رینوپلاستی میان آقایان طرفداران زیادی را به خود...

بیشتر بخوانید

دیدگاه ها

43 دیدگاه ها
 1. ذینه حداد

  دکتر جان دوره نقاهت بینی استخوانی کمتر از عمل بینی گوشتی؟

  پاسخ
 2. مریم

  اگر قوس بینی قبلا طی عمل جراحی زیاد شده باشه، میشه با فیلر پر کرد؟

  پاسخ
 3. سالار

  سلام وقت بخیر
  آیا جراحی بینی بسته رو پیشنهاد می‌فرمایید؟ و چرا؟
  با سپاس

  پاسخ
 4. مینا

  هزینه فیلر بینی رو میفرمایین

  پاسخ
 5. کیانا

  دکتر مشاوره آنلاین هم دارین؟

  پاسخ
 6. منیره

  دکتر راسته که میگن نتیجه‌ی جراحی بینی گوشتی ممکنه خوب نشه؟

  پاسخ
 7. سبا

  هزینه جراحی بینی استخوانی چقدره ؟

  پاسخ
 8. المیرا قربانی

  اطلاعات بسیار عالی بود ممنون

  پاسخ
 9. فرشته میرزایی

  خیلی مطلبتون کامل بود من تو چسب زدن مشکل داشتم که با ویدیوهایی که گذاشتین تونستم بعداز یکهفته بالاخره خودم چسب بینیمو بزنم

  پاسخ
 10. سعیده

  من میتونم انلاین مشاوره بشم ؟

  پاسخ
 11. مهسا

  ممکنه دوباره قوز روی بینی به مرور برگرده؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   گاهی در برخی موارد استثنا نه به شدت قبل

   پاسخ
 12. نسرین

  بینی گوشتی میشه نیمه فانتزی کرد؟

  پاسخ
 13. شهین

  یعنی بینی گوشتی بعد از عمل امکان برگشت نداره؟

  پاسخ
 14. شهلا

  دکتر جان مشاوره آنلاین هم دارید شما؟

  پاسخ
 15. بهاره

  ممکن فقط درمانی عمل کرد به مدلش دست نخوره؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   بله تا حدودی

   پاسخ
 16. صحرا سوری

  دکتر بینیم رو پیش پزشک دیگه ای چندین سال پیش جراحی کردم الان بعد از 6 سال حس میکنم که راه تنفسیم به مرور زمان داره باریک میشه. ممکنه همچین چیزی؟

  پاسخ
 17. عبدالهی

  هزینه جراحی هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی یکسان هست؟

  پاسخ
 18. غزل

  میگن بینی استخوانی بهتر نتیجه میده. درسته؟

  پاسخ
 19. زیبا

  ترمیم بینی چند وقت بعد جراحی اول انجام میشود

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   ترمیم بعداز یکسال امکان پذیر است

   پاسخ
 20. زیبا

  هزینه عمل چقدره

  پاسخ
 21. سمانه

  من خواهرم پیش دکتر صدر جراحی بینی انجام داده خیلی خوب و طبیعی شده

  پاسخ
 22. مهسا

  سلام با بیهوشی انجام میدین یا بی حسی؟

  پاسخ
 23. نیما

  سلام
  ممنون از مقالتون
  هزینه جراحی بینی استخوانی رو میفرمایید

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   سلام برای اطلاع از قیمت ها تماس حاصل نمایید و مراجعه حضوری داشته باشید

   پاسخ
 24. منیره

  دکتر من قبلاً عمل کردم یه بار ولی مشکل تنفسی دارم. الان میتونم واس ترمیم بیام؟

  پاسخ
 25. سالار

  سلام و وقت بخیر
  آیا شما تزریق فیلر رو برای رفع نواقص کوچک تایید می‌فرمایید؟

  پاسخ
 26. مینا

  میشه بگید هزینه جراحی بینی استخوانی با انحراف تیغه چقدر هست حدودا؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   سلام برای اطلاع از قیمت ها تماس حاصل نمایید و مراجعه حضوری داشته باشید

   پاسخ
 27. سارا

  برای بینی های گوشتی تضمینی هست که برنگرده بعد یه مدت

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   در صورت جراحی اصولی، برگشت پذیری انجام نمیشود.

   پاسخ
 28. سارا

  فیلر بهتر یا عمل جزاحی

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   هر یک مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.

   پاسخ
 29. درسا

  برای بینی استخوانی که شکسته پیوند غضروف انجام میشه؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   در صورت لزوم بله

   پاسخ
 30. فرشته میرزایی

  کسایی که بد زخم هستن و دیابت دارن نمیتونن عمل کنن بینیشون رو؟

  پاسخ
 31. بهاره نامی

  چقدر مقاله کامل بود خود اقای دکتر انقدر وقت میذارن ؟؟

  پاسخ
 32. دیبا

  آقای دکتر هزینه جراحی چقدر هست؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   سلام برای اطلاع از قیمت ها تماس حاصل نمایید و مراجعه حضوری داشته باشید

   پاسخ
 33. میترا

  هزینه جراحی بینی استخوانی فرق میکنه ؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   سلام برای اطلاع از قیمت ها تماس حاصل نمایید و مراجعه حضوری داشته باشید

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.