دکتر ناصری صدر / عمل های زیبایی / خانم‌های میانسال چگونه بدون عمل جراحی جوان بمانند!

11 جولای 2016

خانم‌های میانسال چگونه بدون عمل جراحی جوان بمانند!

امتیاز دهید

روند پیر شدن نسوج صورت که در حوالی 30 سالگی آغاز می‌شود، باعث معکوس شدن مثلث زیبایی صورت می‌شود. در نوجوانان تا 25 سالگی طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی است که راس آن رو به پایین و قاعده رو به بالاست که به علت پر بودن نسج نرم گونه‌ها و ساختمان‌های استخوانی صورت ایجاد می‌شود. به مرور زمان در اثر نیروی جاذبه و ضعیف شدن نسج نرم و استخوان‌ها نسوج نرم به طرف پایین صورت کشیده و چین و چروک ظاهر می‌شود.
با از بین رفتن ساختمان‌های حفاظتی پوست طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی قرار می‌گیرد که قاعده آن رو پایین و راس آن رو به بالا قرار دارد. بالا بردن نسج نرم آویزان شده با نخ‌های مخصوص جراحی می‌تواند این روند را معکوس کند و به تعویق بیندازد.

نمونه لیفت صورت

نمونه لیفت صورت

این نخ‌ها چیست و چگونه عمل می‌کنند؟

این عمل با استفاده از نخ‌های بالا برنده یا لیفتینگ به طور کلی به دو دسته جذب شدنی و جذب نشدنی تقسیم می‌شوند.
جنس نخ‌های جذبی که خواهان بیشتری دارد، PDO محلول (Polydioxanone) است که برای سال‌های سال در جراحی‌هایی همچون قلب مورد استفاده قرار گرفته است.
این نخ‌های جذب شدنی داخل یک سوزن قرار دارند و به وسیله آن در جای مورد نیاز وارد می‌شوند و سپس سوزن از پوست بیرون کشیده می‌شود، ولی نخ درون پوست با نهایت دقت جای گذاشته می‌شود. بر روی این نخ‌های مخصوص ضایعات خار مانندی همانند پای حشرات وجود دارد. هنگامی که این نخ‌ها در نسج زیر جلد قرار داده می‌شوند، خارهای آن در ساختمان‌های عمقی پوست گیر افتاده و با ایجاد فیبروز، داربست حمایتی برای نسوج نرم زیرین ایجاد می‌کنند، در نتیجه نسوج نرم بالا کشیده می‌شوند و در محل خود باقی می‌مانند. نتیجه ظاهری چهره جوان‌تر، شاداب‌تر و سرزنده‌تر است که بلافاصله بعد از عمل می‌توان مشاهده کرد. اگرچه تفاوت فوری آشکار است، این نخ‌ها به نوبه خود تولید کلاژن بافت پوست را بهبود بخشیده و عضلات صورت سفت‌تر و از چین و چروک کاسته می‌شود؛ بنابراین نتیجه نهایی بهتری بعد از چند هفته بعد به دنبال خواهد داشت.

از این نخ‌ها برای بالا بردن چه مناطقی می‌توان استفاده کرد؟

بسته به مناطق به درمان نخ‌ها با طول و ضخامت‌های مختلف استفاده می‌شود.
نخ‌ها انواع و طول و ضخامت‌های متفاوتی دارند؛ نخ‌ها به دو دسته خاردار و بدون خار تقسیم می‌شوند.
نوع خاردار برای لیفتینگ صورت استفاده می‌شود. این خارهای نخ با اتصال به پوست باعث لیفتینگ می‌گردد. نوع بدون خار صرفاً برای پر کردن جای خالی یا جوان سازی و تحریک کلاژن سازی استفاده می‌شود؛ بنابراین می‌توانند برای پر کردن خطوطی چون گردن استفاده شود. از طول‌های کوتاه‌تر برای بالا کشیدن ابروها و از نخ‌های ضخیم‌تر و بلندتر برای رفع افتادگی قسمت تحتانی صورت و رفع خطوط خنده یا افتادگی زاویه فک تحتانی و کل صورت و حتی افتادگی واژن نیز استفاده می‌شود.

مزایای این تکنیک چیست؟

این تکنیک با تهاجم اندک شروع می‌شود و سریع بهبود می‌یابد و به استراحت طولانی در منزل نیاز ندارد. این روش پس از تزریق بی حسی یا آرام بخش موضعی آغاز می‌شود. روش استاندارد حدود 60 – 30 دقیقه طول می‌کشد.
لیفتینگ با نخ بدون این که بیمار را با خطرات جراحی بزرگ روبرو کند یا جوش گاه (اسکار قابل مشاهده) جا بگذارد، باعث جوان‌تر به نظر رسیدن شخص می‌شود.
اثر این روش نسبت به روش‌های غیر جراحی همچون ار اف بسیار سریع است و می‌توان تنها با یک بار انجام این کار نتایج آن را به وضوع دید. این ماده با تحریک سنتز کلاژن جدید و تولید کلاژن‌های جدید در پوست به جوان سازی صورت کمک زیادی می‌کند. بهتر است این تکنیک مهم و حساس را توسط بهترین جراح بینی در مشهد انجام دهید زیرا در این مورد دارای تجربه بسیار بالایی هستند.
معمولاً نخ‌های قابل جذب 6 تا 15 ماه در محل باقی می‌ماند، اما اثر بالا برنده آنها به علت ایجاد واکنش فیبروزی که در اثر خارهای روی نخ القا می‌شود، طولانی‌تر باقی می‌ماند. در بعضی بیماران حتی پنج تا شش سال نتایج قابل مشاهده است. اما عموماً آثار تا یک سال و نیم واضح است.

آیا این روش به جراحی، بی هوشی یا بستری نیاز دارد؟

عمل لیفت صورت با نخ در مشهد برای بیمار سریع، ایمن و راحت انجام می‌شود. هیچ گونه برشی روی پوست داده نمی‌شود؛ بنابراین جراحی ندارد و هیچ گونه نیازی به بی هوشی نیز ندارد.
با این روش می‌توانید تا 10 سال جوان‌تر به نظر برسید، بدون این که اسکاری روی پوست شما بماند و فوری فعالیت‌های روزانه را شروع خواهید کرد.
اما در مدت 2 تا 10 ماه آینده بهتر هم خواهند شد. در مواردی که تا شش سال ماندگاری داشته گزارش شده است که البته شروع و دوام اثر بستگی به ویژگی‌های پوست هر شخص هم دارد. اما در مواردی که سلامتی شخص ضعیف است، نسوج صورت افتادگی دارد، چروک‌های بسیار عمیق و صورت‌های بسیار لاغر یا بسیار چاق به لیفتینگ با نخ پاسخ نخواهند داد.

مراقبت‌های پس از عمل

تا سه هفته پس از لیفتینگ با نخ بایستی فعالیت‌های عضلانی صورت کاهش داده شود. ورزش و ماساژ تا یک ماه بعد ممنوع است. نکته: بالا بردن صورت با نخ را می‌توان در ترکیب به عنوان مکمل سایر روش‌های جوان سازی و زیبا سازی صورت به کار برد. مثلاً می‌توان در یک بیمار انتقال چربی، نوسازی سطح پوست، تزریق ژل یا مواد پر کننده، بوتاکس و … را با لیفتینگ با نخ هم‌زمان انجام داد.
نتیجه گیری:
به طور خلاصه اگر در 30 تا 60 سالگی هستید، به نتایج نسبی قانع و در جستجوی روشی هستید که با تهاجم اندک بدون برش صورت و به طور ایمن جوان‌تر به نظر برسید، لیفتینگ با نخ گزینه‌ای عالی برای شماست.

استفاده از یخ سرد فشرده برای دو ساعت اول پس از عمل باعث کاهش تورم و درد می‌شود. در برخی موارد درد یا تورم ممکن است رخ دهد که با ضد درد خوراکی درمان می‌شود.
حتی کبودی و تورم در برخی افراد ظاهر می‌شود با این حال در چند روز فروکش خواهد کرد.

مقالات مرتبط

لیفت صورت با نخ در مشهد

لیفت صورت با نخ در مشهد

لسفت صورت با نخ در مشهد از پیشرفته ترین تکنیک ها برای رفع افتادگی پوست بشمار می‌رود. بسیاری از زنان از پیدایش آثار پیری بروی صورت و کشیدگی و آویزانی پوست صورتشان بسیار ناراحت و غمگین هستند . روش های بسیار جدیدی برای رفع این آثار پیری مطرح شده است که لیفت با نخ یکی از...

هزینه عمل جراحی پلک در مشهد

هزینه عمل جراحی پلک در مشهد

جراحی زیبایی پلک چیه؟ برای چی انجام میشه؟ چه افرادی جراحی زیبایی پلک انجام می دهند؟  و در آخر هزینه جراحی پلک چقدر است؟ آیا می خواهید به پاسخ تمامی این سوالات برسید؟ این مقاله را که به کمک دکتر ناصری صدر انجام شده است، مطالعه نمایید. جراحی زیبایی پلک جراحی زیبایی...

جراحی زیبایی گوش در مشهد + نمونه کار

جراحی زیبایی گوش در مشهد + نمونه کار

. اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش یک عمل زیبایی است که به منظور تغییر اندازه، موقعیت یا تناسب گوش با سایر اجزای سر و صورت انجام می گیرد. نتیجه حاصل از جراحی زیبایی گوش تا حدود زیادی بستگی به تغییرات مورد نظر هر فرد بستگی دارد، اما به طور کلی این عملها موجب تقویت اعتماد...

دیدگاه ها

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *