دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / ورم بینی بعد از عمل
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ورم بینی بعد از عمل

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

ورم بینی بعد از عمل

یکی از سوالات متداولی که اکثر بیماران از دکتر مسعود ناصری صدر می پرسند این است که ورم بینی بعد از عمل چه مدت طول می کشد تا کاملا از بین برود یا در حدی باشد که قابل قبول باشد؟ چه عواملی در بهبود ورم بینی بعد از عمل تاثیر گذار هستند؟

چه عواملی عوامل باعث طولانی تر شدن ماندگاری ورم بینی می شود؟

  • لازم به توضیح می باشد که یه سری عوامل باعث طولانی تر شدن ماندگاری ورم بینی می شود مانند بینی هایی که پوست ضخیمی دارند یا به اصطلاح بینی گوشتی هستند یا افرادی که پوست چرب دارند و آکنه می زنند.
  • بینی هایی که در طول عمل احتیاج به دستکاری بیشتری دارند بهبود ورم آنها بیشتر طول می کشد مانند بینی هایی که خیلی بزرگ هستند، بینی هایی که کج هستند یا بینی هایی که دچار انحراف های شدید هستند به دلیل اینکه در حین عمل جراح بینی آنها را بیشتر دستکاری می کند به طبع تورم و مدت ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

معمولا به بیماران گفته می شود این است که حدود 50 درصد تورم بینی بعد از عمل تا 1 ماه پس از عمل بهبود خواهد یافت و تورم باقی مانده در طول زمان به تدریج از بین خواهد رفت که حتی در بینی های گوشتی بین 12 تا 18 ماه طول خواهد کشید تا تورم بینی به صورت کامل از بین برود.

دکتر مسعود ناصری صدر جراح پلاستیک صورت در مشهد در انجام جراحی بینی در مشهد و جراحی زیبایی گوش دارای تبحر بالایی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

چه عواملی باعث بهبود تورم بینی بعد از عمل می شود؟

تعدادی عوامل وجود دارد که به بهبود روند ورم بینی بعد از رینوپلاستی کمک می کند که عبارتند از:

  • اجتناب از مصرف نمک فراوان، ادویه جات و برخی غذاها
  • پرهیز از مصرف غذاهای سفت که ایجاد تورم می کنند.
  • همچنین به بیماران توصیه می شود که در مدت مشخص چسب بینی را به طور مرتب و محکم بزنند که این عامل خود در از بین رفتن ورم بینی و بهبود آن تاثیرگذار است.

تورم بینی چه زمانی از بین می رود؟

تورم بینی های استخوانی معمولا زودتر از بین می رود و فرم واقعی و نهایی بینی زودتر خودش را نشان می دهد ولی در بینی های گوشتی به دلیل دارا بودن پوست ضخیم مدت زمان بیشتری طول می کشد تا تورم از بین برود. لازم به ذکر است تورم پس از هر جراحی بینی وجود دارد بنابراین لازم است بیماران صبر و تحمل داشته باشند تا ورم بینی به تدریج از بین برود.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی ورم بینی بعد از عمل، عوامل تاثیرگذار در بهبود آن و مدت زمان بهبودی پرداختیم. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره جراحی بینی می توانید با مطب دکتر ناصری صدر تماس حاصل فرمایید.

(Visited 77 times, 2 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر