دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / جراحی بینی متناسب با چهره
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بینی متناسب با چهره

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

جراحی بینی متناسب با چهره

جراحی بینی یا رینوپلاستی روشی برای بهبود ظاهر و اندازه بینی می باشد. جراح بینی باید این نکته را در نظر بگیرد که این تغییرات باید متناسب با سایر اعضای صورت انجام گیرند یا به عبارتی دیگر جراحی بینی متناسب با چهره اهمیت ویژه ای دارد.

بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت واقع شده است و تغییرات مناسب در آن قطعا نتایج خوبی در چهره ایجاد می نماید. علاوه بر توجه به تناسب و زیبایی در نظر گرفتن حفظ عملکرد بینی یعنی تنفس راحت نیز حائز اهمیت می باشد.

در این مقاله قصد داریم درباره جراحی بینی متناسب با چهره مطالبی را ارائه نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین کاندیدا برای جراحی بینی

در صورتی که از ظاهر و اندازه بینی خود ناراضی باشید یا به دلیل انحراف یا پولیپ بینی دچار مشکلات تنفسی باشید، جراحی بینی برای شما گزینه مناسبی محسوب می شود.

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

بهترین سن برای جراحی بینی

بهترین سن برای جراحی بینی زمانی می باشد که ساختار بینی به طور کامل رشد کرده باشد که معمولا در دختران 15 سال تمام و در پسران 17 سال تمام می باشد ولی در حالت کلی نتایج رینوپلاستی تا حد زیادی به آناتومی و ضخامت پوست فرد بستگی دارند. دکتر مسعود ناصری صدر جراح بینی در مشهد در زمینه جراحی بینی دارای تبحر بالایی هستند.

مشاورات لازم قبل از جراحی بینی

انجام مشاورات و آزمایشات قبل از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. دکتر ناصری صدر در طول جلسات مشاوره به انتظارات بیماران خود از نتیجه جراحی بینی توجه می کنند و پس از بررسی مشکلات گوناگون بینی این عمل را مطابق با خواسته های بیماران و در جهت حفظ سلامت آنها انجام می دهند.

دکتر مسعود ناصری صدر جراح پلاستیک صورت در مشهد در انجام جراحی زیبایی بینی متناسب با چهره دارای تبحر بالایی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

تغییرات پس از جراحی زیبایی بینی

 • تغییر اندازه بینی
 • کاهش عرض بینی
 • رفع افتادگی نوک بینی
 • کوچکتر شدن سوراخ های بینی
 • ایجاد تقارن در سوراخ های بینی

انواع روش های جراحی بینی

در حال حاضر دو روش اصلی برای رینوپلاستی وجود دارد که عبارتند از:

 • جراحی بینی به روش باز: در این روش برشی کوچک روی سطح بینی ایجاد می شود و جراح بینی به راحتی می تواند اصلاحات مورد نیاز را بر روی استخوان و غضروف ها ایجاد نماید.
 • جراحی بینی به روش بسته: در این روش برخلاف جراحی باز بینی، برش هلالی شکل در سوراخ های بینی ایجاد می شود و جراحی به صورت بسته انجام می گیرد. همچنین لازم به ذکر است دوره نقاحت در این روش کوتاه تر است.

جراحی بینی متناسب با چهره

با توجه به نوع رینوپلاستی برش ها روی سطح بینی یا درون سوراخ های بینی ایجاد می شوند. سپس جراح بینی به اصلاح استخوان ها و غضروف های بینی می پردازد. گاهی برای دستیابی به نتیجه بهتر ممکن است تکنیک های پیشرفته ای برای بازسازی ساختار بینی مانند استفاده از غضروف به کار برده شود. در نهایت هم از اسپلینت بینی برای حفاظت از آن مورد استفاده قرار می گیرد. نکته قابل توجه در رینوپلاستی نیز این است که جراح به قدری مهارت داشته باشد که بتواند جراحی بینی متناسب با چهره را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • جهت کنترل تورم و خونریزی پس از جراحی از کمپرس سرد استفاده کنید و هنگام خواب نیز با قرار دادن حداقل دو بالشت زیر سر خود سرتان را در موقعیت بالاتری نسبت به تنه قرار دهید.
 • بهتر است پس از رینوپلاستی مصرف آسپرین و داروهای ضد سبب افزایش خونریزی می شوند را قطع کنید.
 • حداقل 8 هفته پس از جراحی بینی از فشار دادن بینی اجتناب کنید.
 • اکثر افراد می توانند 7 تا 10 روز پس از جراحی بینی به محل کار خود بازگردند.
 • معمولا 3 تا 4 هفته پس از جراحی بینی می توانید به فعالیت های ورزش سابق خود بپردازید.

نتیجه گیری

جراحی بینی متناسب با چهره نیازمند مهارت بالای جراح بینی می باشد. علاوه بر آن نیاز است بیمار انتظارات واقع بینانه ای نسبت به نتیجه جراحی بینی داشته باشد. شما عزیزان ساکن مشهد می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی بینی در مشهد با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

(Visited 45 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر