دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / بهترین فصل جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین فصل جراحی بینی

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

آیا می دانید بهترین فصل جراحی بینی ، کدام فصل است؟

با مطالعه ی این مقاله می توانید اطلاعات خود را، در مورد فصول مختلف سال و تاثیرات آن بر جراحی بینی ، را بالا ببرید.

سوال رایج و متداولی که در حیطه ی جراحی بینی مطرح می شود، این است که بهترین فصل جراحی بینی ، کدام فصل است؟
در جواب به این سوال باید به این نکته اشاره کرد که، فصول و شرایط اقلیمی و آب و هوایی مختلف ، در روند جراحی بینی، تاثیری ندارند. فصل های مختلف سال و ویژگی های آنها، هیچ تاثیری بر نتیجه دهی جراحی بینی، و عوارض بعد از آن، ندارند. بنابراین افراد می توانند در هر فصل از سال به پزشک متخصص مراجعه کنند و اقدامات لازم جهت انجام جراحی بینی را، انجام دهند.
قابل ذکر است، که نکته ی مهم وقابل توجه در جراحی بینی، مراقبت های بعد از جراحی می باشد، که فرد طبق نظر و توصیه های پزشک خود، به روند بهبودی و نتیجه دهی هرچه مثبت تر و رضایت بخش، عمل جراحی، کمک کند.

سوال رایج و متداولی که در حیطه ی جراحی بینی مطرح می شود، این است که بهترین فصل جراحی بینی ، کدام فصل است؟ با توجه بر نکات گفته شده در مقاله ، شرایط آب و هوایی و فصل های مختلف سال بر جراحی بینی بی تاثیر می باشند.

به منظور  دریافت مشاوره و راهنمایی از جراح بینی در مشهد ، به دکتر ناصری صدر مراجعه نمایید. راه های ارتباطی با دکتر ناصری صدر 

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

بررسی فصول مختلف سال

در تعیین بهترین فصل جراحی بینی ، برخی افراد معتقدند انجام جراحی بینی در فصول سرد سال، احتمال سرماخوردگی بعد از عمل و ایجاد عوارض ناشی از آن، را به همراه دارد.اما باید در نظر داشت انجام عمل جراحی بینی، حساسیت بینی و همچنین احتمال سرماخوردگی را افزایش نمی دهد. یکی از مزیت های جراحی در فصول سرد سال، این است که تعریق بدن کمتر می شود و بنابراین نیاز به استحمام ، کاهش پیدا می کند.

همچنین با توجه به این نکته که، در فصول سرد سال، تعریق بدن کمتر می شود، تحمل گچ بینی در دوره ی نقاهت (هفته ی اول جراحی بینی)، برای فرد راحت تر می شود.
در فصول گرم سال مشکلات آب و هوایی مثل: بارندگی، سرما و … وجود ندارد، بنابراین رفت و آمد جهت مراجعه به مطب و انجام کارهای بعد از جراحی بینی، توسط بیمار راحت می باشد. اما افرادی هستند که معتقدند، گرمای فصول گرم سال، تورم بینی را افزایش می دهد و این فصل را برای جراحی بینی انتخاب نمی کنند. اما باید در نظر داشت که، گرمای هوا سبب تشدید تورم بینی بعد از جراحی بینی، نمی شود و عوارض و مشکلاتی برای بیمار بوجود نمی آورد.
اما باید در نظر داشت، در فصول گرم سال میزان تعریق بدن افزایش می یابد که به دنبال آن، نیاز به استحمام نیز بیشتر می شود، که این نکته برای مراقبت های بعد از جراحی بینی مناسب نخواهد بود.

برخی افراد به فصل بهار، حساسیت دارند (مثل: حساسیت به گرده افشانی). بنابراین این افراد به دلیل جلوگیری از مشکلات آلرژیک ، بعد از جراحی بینی این فصل را، برای انجام جراحی مناسب نمی دانند.

اما نکته ی قابل توجه در این مورد این است که، جراحی بینی آلرژی و عوارض ناشی از آن را، تشدید نمی کند و تاثیری بر آن ندارد.

از آن جایی که اغلب متقاضیان جراحی بینی ، جوانان هستند و بیشتر آن ها در طول سال، در حال تحصیل و یا مشغول به کار هستند، ماه های فصل تابستان را برای جراحی بینی انتخاب میکنند. بنابراین، تقاضا برای جراحی بینی در فصل تابستان، افزایش چشم گیری پیدا می کند.

پس به طور کلی ، فصل های مختلف سال و ویژگی های منحصر به فرد آن ها، هیچ  تاثیری بر روند جراحی بینی، ندارند و اختلالی درآن ایجاد نمی کنند. (عوارض بعد از جراحی بینی ، را تشدید نمی کند.)

بنابر نکات گفته شده در مورد بهترین فصل جراحی بینی ، انتخاب فصل به منظور انجام جراحی بینی کاملا شخصی و سلیقه ای است. فصل خاصی در میان فصول مختلف سال در جراحی بینی ارجحیت ندارد.

بنابر نکات گفته شده ، افراد مراجعه کننده برای جراحی بینی ، باید برنامه های زندگی خود را در نظر بگیرند، و طبق فاکتور های مهم و تایم بندی امورشان، بهترین وقت برای انجام جراحی بینی را تعیین و انتخاب کنند. به همین منظور توصیه می شود افراد با بررسی موارد شغلی، شخصی و … تایم های خالی ” به منظور استراحت در دوره ی نقاهت بعد از جراحی” را مد نظر بگیرند، تا بتوانند زمان مناسب  انجام عمل جراحی را، انتخاب کنند.

تنها نکته ی مهم و دخیل در نتیجه دهی رضایت بخش و مثبت جراحی بینی ، مراقبت های بعد از جراحی بینی و توجه به توصیات پزشک مربوطه، می باشد.

هم وطنان عزیز ساکن مشهد ، به منظور انجام جراحی بینی با کیفیت و رضایت بخش می توانند به، دکتر ناصری صدر ، جراح بینی در مشهد مراجعه کنند و اقدامات لازم جهت جراحی بینی را، انجام دهند.

برخی از مقالات مرتبط :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی 

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر مدیریت سایت: دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

(Visited 28 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر