دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی /  بهترین جراح بینی در مشهد
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

 بهترین جراح بینی در مشهد

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی، امروزه به یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین جراحی های زیبایی تبدیل شده است.  این جراحی محبوب ترین جراحی زیبایی است که بسیاری از خانم ها و آقایان به آن روی می آورند. این در حالی است که بسیاری از افراد درصدد یافتن بهترین جراح بینی هستند تا با خیال راحت بینی خود را به پزشک متخصص بسپارند. به همین دلیل افراد متقاضی جراحی بینی خواستار آن هستند تا با برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح بینی نیز آشنا شوند. تا با اطمینان خاطر جراح بینی خوب را انتخاب نمایند. در واقع انتخاب پزشک متخصص، مهم ترین کاری است که باید قبل از عمل بینی، افراد باید درباره آن تحقیق کنند. از جمله سوالاتی که ذهن افراد را درگیر می کند این است که، بهترین جراح بینی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ چه وظایفی را بر عهده دارد؟ چه انتظاری باید از جراح بینی داشت؟ و …

همه این سوال ها باعث شده است تا ما بخواهیم در این مقاله درباره هر آنچه که مربوط به بهترین جراح بینی است، صجبت کنیم.

 

 

جراحی بینی

جراحی بینی

رینوپلاستی چیست؟

در گذشته جراحی بینی صرفا به منظور ایجاد زیبایی در بینی و تغییر ظاهر بینی نیز انجام می شد. امروزه جراحی بینی به منظور درمان برخی از بیماری ها مانند انحراف بینی و بهبود تنفس نیز انجام می شود. این عمل زیبایی دارای تکنیک ها متفاوتی است و معمولا نوع تکنیک به کار رفته در جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی متفاوت است.

 

چه روش هایی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد؟

جراحی بینی با استفاده از تکنیک های متفاوتی انجام می گیرد که در حال حاضر دو روش اصلی آن جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته است که به توضیح درباره هر یک خواهیم پرداخت.

 

جراحی بینی به روش باز

در رینوپلاستی به روش باز ابتدا یک برش بر روی بینی ایجاد می شود و پوست از روی بینی برداشته می شود. در این حالت جراح بینی به ساختار و اسکلت داخلی بینی دسترسی کامل دارد و به این ترتیب می تواند با تغییر و اصلاح غضروف و استخوان ها ظاهر بینی را تغییر دهد. جراحی بینی به روش باز برای بینی با ناهنجاری های بسیار و ترمیم بینی کاربرد دارد.

جراحی بینی به روش بسته

در جراحی بینی به روش بسته برخلاف روش دیگر هیچ برشی بر روی سطح بینی ایجاد نمی شود. در این روش جراح از در سوراخ های بینی برش هلالی شکل ایجاد می کند. نکته حائز اهمیت این است که در این روش تغییرات به سادگی قابل انجام نیستند و جراح بینی دارای قدرت مانور کمتری است.

 

بهترین روش جراحی بینی برای شما کدام است؟

در حالت کلی نوع تکنیک به کار رفته در جراحی بینی به نوع بینی گوشتی یا استخوانی و تجربه جراح بستگی دارد. مطابق نظر جراحان بینی بهتراست بینی هایی که دارای ناهنجاری و شکستگی های بسیار هستند به روش باز تحت عمل جراحی قرار گیرند اما بینی هایی که دارای مشکلات کمتری هستند به روش رینوپلاستی بسته عمل شوند تا اسکار کمتری ایجاد شود و دوران نقاحت کوتاه تر باشد.

 

ریکاوری و مراقبت هایی بعد از عمل زیبایی بینی به چه صورتی است؟

 1. نخستین و مهم ترین کاری که باید بعد از جراحی بینی انجام داد، این است که باید به صحبت های پزشک خود به دقت گوش کرده و به دستورالعمل هایی که او به شما می دهد عمل کنید.
 2. شما می توانید مقاله های زیادی در رابطه با رینوپلاستی مطاله کنید، اما هیچ کدام نمی توانند در رابطه با مدل بینی و خواسته های شما از جراحی بینی اطلاعاتی را بدهد. به همین دلیل، اطلاعاتی که پزشک شما از این جراحی که متناسب با نوع بینی و خواسته های شما و همچنین مراقبت های پس از آن به شما می دهد، بسیار دقیق تر است.
 3. بعد ازعمل، جراح بینی داروهایی را تجویز می کند و نحوه مصرف آن ها را نیز برای بیمار بازگو می کند تا از بروز هرگونه عفونت جلوگیری شود.
 4. چسب زدن بینی، یکی از مهم ترین کارهایی است که باید پس از جراحی بینی به طور منظم انجام شود. در فیلم زیر می توانید نحوه درست چسب زدن بینی را مشاهده بفرمائید.

 

5. جراح پلاستیک شما قادر خواهد بود ببیند که چگونه عمل جراحی زیبایی بینی را در خارج از بدن شما انجام داده است، اما فقط شما می دانید که چه احساسی دارید.

6. خوابیدن به پهلو پس از عمل بینی می تواند با ایجاد کبودی و تورم اضافی، مدت زمان بهبودی شما را طولانی تر کند. یا می تواند بینی شما را کج کند. برای جلوگیری از این امر، باید 6 هفته پس از عمل، سر خود را در شب بالا نگه دارید. یکی از ساده ترین راه ها برای این کار این است که سر خود را روی دو یا سه بالش بگذارید.

7. از کمپرس سرد استفاده کنید

8. در 72 ساعت اول بعد از عمل، استفاده از کمپرس سرد می تواند به کاهش تورم بینی کمک کند. فقط مراقب باشید که کمپرس را مستقیماً روی بینی خود قرار ندهید. آن را روی گونه های خود بمالید و مواظب باشید تا به طور تصادفی استخوان یا غضروف جابجا نشود.

9. استراحت زیادی داشته باشید

10. احتقانی که بعد از عمل احساس می کنید خوابیدن را دشوارتر می کند اما استراحت یک بخش اساسی در روند بهبود است. بدن شما برای بهبودی خود از انرژی استفاده می کند و دریافت هفت یا هشت ساعت خواب خوب هر شب به بدن شما فرصت می دهد تا آن انرژی را بازیابی کند.

11.  از ورزش شدید خودداری کنید

12. در بیشتر بیماران، تقریباً 6 هفته طول می کشد تا استخوان های بینی بعد از عمل بهبود یابد. در این مدت، باید از ورزش بعد از عمل بینی خودداری کنید. حتی حرکاتی مانند کشش، بلند کردن اجسام یا خم شدن بیش از حد که بی ضرر به نظر می رسند، می تواند تورم بینی را افزایش دهد. تا زمانی که پزشکتان به شما اطلاع نداده صبر کنید تا بتوانید فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید.

هزینه های رینوپلاستی، به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

هزینه عمل بینی به توجه به معیارهای خاصی، می تواند متفاوت باشد. برخی از این معیارها عبارتند از :

 • مهارت جراح
 • نوع بینی ( گوشتی یا استخوانی بودن)
 • هزینه های کلینیک یا بیمارستان
 • دستمزد متخصص بیهوشی و پزشک
 • هزینه داروها

بهترین جراح بینی، چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 • یک جراح بینی خوب، علاوه بر تسلط به علم پزشکی، باید به اندازه کافی مهارت و تجربه کافی داشته باشد تا بتواند با خلاقیت و تسلط بر علم زیبا شناسی هم، تصوری از نتیجه نهایی بینی فرد داشته باشد. پس از آن این نتیجه و اطلاعات را هم در اختیار فرد مراجعه کننده قرار دهد.
 • دقت و وقت کافی برای معاینه بیمار قبل از جراحی انجام  دهد.
 • یک جراح رینوپلاستی، بیش از هر چیز، به فکر سلامتی و رضایت بیمار از نتیجه عمل بینی است و منافع مالی را مد نظر قرار نمی دهد.
 • از آنجا که بینی یکی از مهم ترین اعضای صورت است که می تواند نقش بسزایی در زیبایی فرد داشته باشد، بنابراین جراح با تجربه و مهارت خود می تواند نقش مهمی در ایجاد تناسب و تقارن بر روی صورت داشته باشد.
 • تمامی بیماری ها و مشکلات تنفسی مربوط به افراد را بررسی کند.
 • از بیمار درخواست کند تا در خصوص سابقه بیماری های فعال و غیرفعال او و داروهای مصرفی اطلاع دهد.
 • یک جراح خوب بینی، می تواند هر مدل بینی، اعم از گوشتی و استخوانی را به نحو احسن عمل کند.
 • بهترین جراح بینی، افراد را در خصوص اقداماتی که قبل و بعد از رینوپلاستی باید انجام شود، به آن ها شرح دهد.
 • جراح، باید آنقدر صبر و حوصله داشته باشد تا بتواند پاسخگوی تمامی سوالات مراجعه کنندگان خود باشد تا آن ها با آرامش و خیال راحت، جراحی بینی خود را به او بسپارند.
 • نسبت به علم روز دنیا با خبر بوده و در جراحی های بینی از آن ها استفاده نماید.

 

جراح بینی خوب را چگونه می توان یافت؟

 1. ابتدا فرد باید از تمامی دوستان و آشنایان و یا با جست و جو در اینترنت، لیستی از جراحانی که بسیاری از افراد آن را در آن محل یا شهر می شناسند و کارش زبان زد خاص و عام است، تهیه کنند
 2. با مراجعه به وب سایت و یا اینستاگرام هر پزشک از نمونه کارها دیدن کرده و رزومه تحصیلی و کاری آن ها را ارزیابی نمایند. همه این کارها، کمک بسیاری در انتخاب افراد برای جراح بینی خود می کند.
 3. در آخر و برای اطمینان بیش تر، باید به صورت حضوری به مطب دکتر مورد نظر مراجعه کرده تا میزان رضایت افراد از نتیجه عمل بینی خود و پزشک را پرس و جو کرد.

 

چه انتظاری از بهترین جراح بینی باید داشت؟

جراح بینی باید  قبل از انجام جراحی با بیمار خود در خصوص انتظارات بیمار از جراح و دوران نقاحت پس از جراحی صحبت کند. در این جلسه مشاوره، میزان انتظار بیمار از جراحی با نوع بینی فرد طبق نظر جراح بینی و بیمار بررسی می شود. سپس با رسیدن به یک نتیجه کلی و مطلوب، جراح اقدام به جراحی بینی می نماید. به گفته دکتر ناصری صدر، انجام جراحی با این روش می تواند میزان رضایت بیمار را افزایش دهد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی مشخصات و ویژگی های بهترین جراح بینی پرداختیم تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی کامل جراح بینی خود را انتخاب نمایید.

بعضی از نمونه کارهای دکتر مسعود ناصری صدر را می توانید مشاهده بفرمائید :

(Visited 953 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر