مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی قوز بینی

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

جراحی قوز بینی

یکی از مشکلات که در بینی ها وجود دارد قوز بینی است، قوز بینی برآمدگی پشت بینی است که از برجستگی های غضروفی – استخوانی ایجاد می شود. این برجستگی در اکثر موارد در وسط بینی می باشد و باعث تاثیر منفی بر ظاهر چهره فرد می شود مخصوصا از نمای نیم رخ این برآمدگی به وضوح قابل مشاهده است.

این مشکل موجب دغدغه ی بسیاری از افرادی می باشد که بدلیل این برآمدگی روی بینی  از ظاهر بینی خود ناراضی می باشند . از آنجایی که افراد طالب ظاهری صافتر و مقعرتر برروی پل بینی خود  می باشند از این رو این موضوع برای آنها به عنوان چالش تبدیل شده است. این مشکل در ایران و خاورمیانه نیز شایعه می باشد که ممکن است به صورت مادرزادی بوده و یا در اثر شکستگی ها ایجاد شود و یا به عوامل ژنتیکی مربوط شود.

قوزهای بینی می تواند از نظر ظاهر انواع متفاوتی داشته باشد که صرف نظر از اندازه برآمدگی، می توان برای برطرف کردن این چالش از  عمل جراحی بینی استفاده کرد. که در این عمل جراحی غضروف و استخوان تشکیل دهنده ی پل بینی با دقت و ظرافت تراشیده می شود.اما کمتر از 5 درصد قوز بینی به علت فرورفتگی بالا و پایین آن ایجاد می شود که برای برطرف کردن این مشکل از تزریق ژل استفاده می کنند که این ژل ها حدود 6 تا 12 ماه داوم داشته و بعد از آن مجدد باید تزریق شود.نتایج حاصل از درمان قوز بینی را می توان پس از دو هفته از عمل مشاهده کرد.با توجه براینکه باریک شدن بینی با احتمال کاهش جریان هوا همراه است متخصص می تواند عملی با نام کوچک کردن شاخک های بینی را انجام دهند که این عمل سبب می شود که از انسداد بینی با افزایش قابل ملاحضه ای جریان هوا،جلوگیری کند.

عمل جراحی رفع قوز بینی نیز مشابه سایر انواع عمل جراحی زیبایی بینی است که از یک اسپلینت بینی استفاده می شود که پس از یک هفته می توان از بینی خارج کرد.

توصیه دکتر ناصری صدر

تصمیم گیری راجع به جراحی بینی در تمامی ابعاد را به پزشک مربوطه بسپارید و در رابطه با جزراحی بینی خود انتظارات معقولی داشته باشید .

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

(Visited 23 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر