(051) 38 52 58 30
مشهد، خیابان ابن سینا، میدان بیمارستان امام رضا، ساختمان پزشکان آفتاب، طبقه4
دکتر ناصری صدر / عمل های زیبایی / جراحی ترمیمی بینی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی ترمیمی بینی

در صورتی که افراد از نتیجه جراحی بینی اولیه خود ناراضی باشند تصمیم به جراحی ترمیمی بینی خود می گیرند. جراحی ترمیمی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات جراحی بینی اولیه صورت می گیرد. در صورتی که در جراحی بینی اولیه جراح بینی دقت نکند و باعث بوجود آمدن نقص های کوچک شود فرم زیبایی در بینی ایجاد نمی شود و بیمار از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی می باشد و تصمیم به جراحی ترمیمی بینی خود می گیرد.

اهمیت پوست بینی در جراحی ترمیمی بینی

در جراحی بینی اولیه نباید هیچ آسیبی به پوست بینی وارد شود . در صورتی که در جراحی بینی اولیه به پوست بینی آسیب شدیدی وارد شود جراحی ترمیمی بینی کمی دشوار تر می شود و انجام این جراحی باید توسط یک جراح بینی متبحر صورت گیرد.

استفاده از پروتز در جراحی ترمیم بینی

در صورتی که در جراحی بینی اولیه برای فرم دهی به بینی مقدار زیادی از غضروف بینی کاسته شود و بروی بینی فرورفتگی مشاهده شود در جراحی ترمیمی بینی برای پر کردن فرورفتگی های بوجود آمده جراح به غضروف زیادی برای جایگذاری نیاز دارد.

در برخی موارد غضروف های طبیعی بعد از مدتی بدفرم و خمیده می شود که در این صورت با تایید جراح بینی در جراحی ترمیمی بینی از پروتز های مخصوصی استفاده می شود. پروتز های مورد استفاده در جراحی ترمیمی بینی معمولا از جنس سیلیکون می باشند که در طولانی مدت جذب بدن نمی شود.

یکی از عوارض استفاده از پروتز ها در جراحی بینی افزایش احتمال بروز عفونت است همچنین امکان جابه جابه جایی این نوع از پروتز در بینی وجود دارد.

انتخاب جراح در جراحی زیبایی بینی

در ابتدا برای جراحی زیبایی بینی خود باید جراح بینی خوب و با تجربه انتخاب نماییم زیرا بسیاری از افرادی که از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی می باشند و نیاز به جراحی ترمیمی بینی خود پیدا کرده اند در انتخاب جراحی اولیه بینی خود دقت لازم را نداشته اند. عمل ترمیمی بینی تا حدودی می تواند مشکلاتی که در جراحی بینی اولیه بوجود آمده را برطرف کند. قبل از انجام جراحی بینی ، جراح بینی مورد نظر خود را با دقت انتخاب نمایید بهترین روش انتخاب جراح خود دیدن نمونه کارهای جراح بینی می باشد. شما می توانید در قسمت گالری سایت نمونه کارهای دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد را مشاهده نمایید.

تا چه میزانی جراحی ترمیمی بینی می تواند تاثیر گذار باشد؟

قبل از جراحی ترمیمی بینی، بینی بیمار باید توسط جراح بینی به درستی مورد بررسی قرار گیرد. قبل از انجام این جراحی در زمان مشاوره تمامی شرایط باید با بیمار در میان گذاشته شود و در رابطه با نتیجه جراحی ترمیمی بینی اطلاعات لازم در اختیار بیمار قرار گرفته شود زیرا شرایط بینی که یک عمل جراحی بروی انجام شده است با یک بینی دستکاری و عمل نشده بسیار متفاوت است. میزان موثر بودن جراحی ترمیمی بینی به مهارت و تجربه جراح و همچنین به نقایص بینی بستگی دارد.

بهترین زمان برای جراحی ترمیمی بینی چه زمانی می باشد؟

جراحی ترمیمی بینی با تایید و نظر پزشک صورت می گیرد یعنی بهترین زمان جراحی ترمیمی بینی را جراح بینی تعیین می کند اما بطور معمول بهترین زمان برای جراحی ترمیمی بینی یک سال بعد از جراحی بینی اولیه است در برخی موارد می توان قبل از یک سال برخی از نقایص بینی را با جراحی ترمیمی بینی برطرف نمود.

اقدامات لازم قبل از جراحی ترمیمی بینی

قبل از جراحی ترمیمی بینی باید عکس برداری های لازم انجام گیرد. در صورتی که جراحی بینی اولیه باعث بروز مشکلات تفسی شده باشد ممکن است جراح بینی به عکس برداری های سی تی اسکن بینی و سینوس ها نیاز داشته باشد.

درصورتی که برای ترمیم بینی خود به جراح بینی دیگری مراجعه کردید باید اطلاعاتی از جراحی اولیه خود در اختیار جراح قرار دهید.

جراحی بینی توسط دکتر ناصری صدر

جراحی بینی توسط دکتر ناصری صدر

تفاوت جراحی ترمیمی بینی با جراحی بینی اولیه

پس از انجام جراحی ترمیمی بینی التهاب بیشتری در بافت نرم بینی مشاهده می شود زیرا بعد از جراحی ترمیمی بینی واکنش هایی که بافت داخلی بینی به جراحی نشان می دهد نسبت به جراحی اولیه بینی بسیار بیشتر است.

در جراحی ترمیمی بینی با ایجاد کمترین آسیب باید ایرادات بینی برطرف شود و ساختمان تخریب شده بینی بازسازی شود.

در جراحی ترمیم بینی جراح بینی باید دقت نماید که بعد از جراحی مشکل تنفسی برای فرد ایجاد نشود.

جراحی ترمیمی بینی نسبت به جراحی های دیگر به مدت زمان بیشتری برای جراحی نیاز دارد و دوران نقاهت طولانی مدتی دارد.

نتیجه جراحی ترمیمی بینی

شرایط جراحی ترمیمی بینی نسبت به بینی هایی که دست نخورده هستند متفاوت است. در نتیجه در جراحی ترمیمی بینی بیمار باید محدودیت های بوجود آمده در این جراحی را درک کند و از نتیجه جراحی بینی  خود انتظار معقولی داشته باشد. جراح بینی باید این آمادگی را داشته باشد که ایرادات بوجود آمده در جراحی بینی اولیه را برطرف کند. بهتر است جراحی ترمیمی بینی بعد از یک سال انجام شود تا بهترین نتیجه دریافت شود.

نکاتی در رابطه با جراحی ترمیمی بینی

 در جراحی ترمیمی  بینی های گوشتی در صورت نیاز باید تقویت غضروف در نوک بینی صورت گیرد تا نوک بینی در مکان مناسب قرار گیرد زیرا بینی های گوشتی دارای ضخامت بالایی هستند و ضخامت بالای پوست باعث افتادگی نوک بینی می شود.

جراحی ترمیمی بینی زمانی انجام می شود که زخم های اولیه از بین رفته باشد.

جراحی ترمیمی بینی نسبت به جراحی های دیگر کمی دشوار تر است و در نتیجه این جراحی به تجربه بالا جراح نیاز دارد. این نوع جراحی نسبت به جراحی اولیه دارای ریسک و خطرات بیشتری است.

از نتیجه جراحی ترمیمی بینی باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید و به این نکته توجه نمایید که در جراحی ترمیمی بینی، بینی تنها بازسازی خواهد شد و به حالت قبلی خود باز نمی گردد.

انتخاب جراح بینی در جراحی ترمیمی بینی بسیار حائز اهمیت است در نتیجه برای انجام این جراحی در انتخاب جراح خود باید بسیار دقت نمایید دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد در این زمینه دارای تجربه بالایی هستند در صورتی که شما خواستار انجام این جراحی هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

دکتر مسعود ناصری صدر

دکتر مسعود ناصری صدر

زمینه های تخصصی:
متخصص گوش و حلق و بینی
جراح پلاستیک صورت
جراح سر و گردن و تیرویید
عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
جراحی پلاستیک بینی و صورت
جراحی فیس لیفت یا کشیدن پوست صورت وگردن
جراحی زیبایی پلک
تزریق چربی ژل و فیلر
تزریق بوتاکس
* بیمارستان های طرف قرارداد:
(بیمارستان بنت الهدی، بیمارستان امام حسین، بیمارستان ثامن الاًیمه، بیمارستان مهرگان، بیمارستان طالقانی، بیمارستان امام زمان، کلینیک جراحی حضرت معصومه، کلینیک جراحی گهرسا
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *