دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / عمل بینی گوشتی بدون بازگشت
08 ژوئن 2017

عمل بینی گوشتی بدون بازگشت

امروزه زیبایی، فرم جدید و مدرنی به خود گرفته و با نظریه افلاطون که زیبایی را پدیده ای نسبی می دانست، مطابقت ندارد. یکی از جراحی هایی که میان مردم خصوصا خانم ها رواج یافت و طرفداران زیادی را به خود جذب کرد، عمل زیبایی بینی بوده که تناسب میان اجزای چهره را فراهم ساخته و موجب زیبایی و دل نشینی صورت می‌شود. عمل زیبایی بینی با هدف بهبود زیبایی ظاهری و تغییر فرم ساختاری و رفع انحراف تیغه میانی انجام می‌شود. امروزه اطلاعاتی مبنی بر دشوار بودن جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی شایع شده است که در این مقاله قصد داریم تا این موضوع را برای زیباجویان این نوع بینی شفاف سازی کنیم. برای کسب دانش در ارتباط با جراحی بینی گوشتی و نکات مهم مراقبتی بعد از آن با ما همراه باشید.

بینی گوشتی

اکنون بسیاری از خانم ها و آقایان دارای فرم بینی گوشتی با این تصور به متخصص گوش،حلق، بینی مراجعه می‌کنند که عمل بسیار سختی بوده و در صورت جراحی بینی به روش بسته بعد از مدتی بینی به حالت قبل خود بازمی‌گردد به همین دلیل به سایر روش های جراحی روی آورده اند.

آناتومی بینی

برای بررسی جراحی بینی گوشتی نیاز است که ابتدا با ساختار بینی آشنا باشیم. پل بینی، ستونک، پره ها و غضروف همگی بخش هایی هستند که در نهایت ساختار بینی را تشکیل داده اند. حال برای آشنایی بیشتر با اجزای بینی هر کدام را به نحوی مختصر برای شما بازگو می‌کنیم:

آناتومی بینی

تاریخچه جراحی بینی

بسیاری از افراد تصور دارند جراحی بینی یکی از مدرن ترین و جدیدترین جراحی های زیبایی بینی است، اما کاملا در اشتباه هستند زیرا تاریخچه این عمل به هزاران سال پیش باز می‌گردد. این امر خصوصا در نواحی که جنگ زیاد بود به کار گرفته می‌شد زیرا بسیاری از جنگجویان دچار نقص عضو شده و حتی گاهی نوک بینی آن ها بریده می‌شد. هزاران سال پیش در کشور هند از پوست ناحیه پیشانی برای ترمیم بینی استفاده می‌کردند و در قرن 16 برخی کشور ها قسمتی از پوست بازو را در حالی که جدا نشده بود به قسمت آسیب دیده بینی متصل می‌کردند سپس بعد از گذشت مدت زمانی که گردش خون در این پوست ایجاد می‌شد، آن را تازه از بازو می‌بریدند و جدا می‌کردند. اکنون این جراحی زیبایی با نتیجه اصلاح و زیباسازی چهره، با پیشرفته ترین ابزار و روش های موجود توسط متخصصان گوش، حلق، بینی انجام شده و مانند گذشته تهاجم شدید نداشته بلکه دوران نقاهت کوتاهی نیز دارد.

برای مشاهده جراحی های بینی در گذشته حتی هزاران سال پیش، ویدئو رو به رو را ببینید تا شگفت زده شوید.

انواع فرم بینی

همانطور که ذکر شد از لحاظ ساختار دو نوع فرم بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد. ماهیت کلی عمل زیبایی تقریبا تا حدودی در هر دو فرم یک رویه دارد اما اشاره کوتاهی به هر کدام خواهیم داشت.

بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم و منافذ چربی بزرگ است. در این نوع بینی، وقتی غشای بینی را لمس می کنیم ، غضروف دارای بافت ضعیفی است و به راحتی بالا و پایین می رود. نوک بینی دارای ابعاد پهن است طوری که هنگام لمس، استخوانی زیر دست احساس نمی‌شود.

بینی استخوانی

این نوع بینی دارای پوست نازک و استخوان های بزرگ می‌باشد مکه معمولا در ناحیه پل بینی دارای قوز و برآمدگی می‌باشد که کاملا با لمس دست نیز احساس می‌شود. جراحی بینی استخوانی اغلب عمل های سبک تری بشمار می‌روند، همچنین چربی های تجمع یافته در نوک بینی ندارند.

تشخیص نوع بینی

یکی از مواردی که قبل از جراحی بینی در جلسات مشاوره ای به آن پرداخته می‌شود، تشخیص دقیق فرم آناتومی بینی است. برای تشخیص نوع بینی در منزل، از تست زیر استفاده کنید.

38
ایجاد شده در
تشخیص فرم بینی

تست بینی گوشتی

برای تشخیص نوع بینی خود در منزل، آزمون را شروع کنید.

1 / 4

نوک بینی خود را لمس کنید!

2 / 4

فرم نوک بینی شما چگونه است؟

3 / 4

میزان غضروف بینی شما چقدر است؟

4 / 4

ظاهر بینی شما از نظر دیگران چه فرمی دارد؟

میانگین امتیازها 68%

0%

روش دیگری که برای تشخیص نوع بینی در منزل می‌توانید از آن استفاده کنید، این است که جلوی آینه رفته و ابتدا سر خود را بالا بگیرید. حال به پایین بینی خود در آینه نگاه کنید. تصویری که می‌بینید مشابه با فرمی مثلثی است یا بیشتر شکلی شبیه به دایره دارد؟ بینی های گوشتی در نوک و بخش انتهایی، فرمی پهن و گرد دارند که بنابراین بیشتر به دایره تشابه دارند. دلیل اصلی گرد بودن نوک آن، ضخیم بودن پوست و ضعف در غضروف این نوع بینی می‌باشد.

جراحی بینی گوشتی چیست؟

انواع ساختار بینی به سه مدل درخواستی طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی (عروسکی) نیز قابل جراحی هستند. امروزه جراحی های بینی نتایجی مثبت رقم زده و مانند گذشته زیباجو نگران برگشت فرم بینی به حالت اولیه نخواهد بود. بینی های گوشتی علاوه بر داشتنن پوست ضخیم، دارای افتادگی هایی هستند که جراح در عمل این فرم بینی، سعی به تقویت ساختار تیغه وسط بینی دارد. حال با پیشرفت اطلاعات در این زمینه مشخص شد که بینی های گوشتی خود به دو دسته تقسیم می‌شوند. بینی های گوشتی که دارای پوست ضخیم نیستند اما لایه چربی زیادی در نوک بینی دارند و نوع دیگر دارای پوست بسیار ضخیم و کلفت است.

نکته : در ارتباط با اینکه متخصص گوش،حلق و بینی چه فرمی از مدل های بینی در جراحی نظیر فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی را در نظر بگیرد و در جلسات مشاوره ای پیشنهاد دهد ارتباطی با فرم ساختار بینی شما اعم از گوشتی یا استخوانی بودن، ندارد زیرا این اصطلاحات در واقع به نادرستی میان مردم رواج یافته است و برای انتهاب نوع جراحی زیبایی بینی عوامل زیادی در نظر گرفته می‌شود.

نگاه کلی به جراحی بینی گوشتی

بستری بیمارستان : 1 روز

نوع بیهوشی : عمومی

استراحت : 1 هفته

مدت جراحی : حدود 2 ساعت

بازگشت به روزمرگی : 10 روز

نتیجه کامل جراحی : 1 سال

تفاوت جراحی بینی گوشتی در آقایان و بانوان

تمایلات زیبایی در آقایان به گونه ای افزایش یافته است که در صد تقاضای عمل بینی میان آن ها اکنون حدودا با خانم ها برابری دارد. پوست بینی آقایان نسبت به خانم ها ضخامت بیشتری داشته و اغلب نوک بینی پهن تر دارند. بینی خام ها نسبت به بینی مردان دارای استخوان و ایغه ظریف تر بوده به همین دلیل کبودی و التهابات دوران نقاهت پس از عملشان زودتر بهبود می‌یابد. شاخص های جراحی بینی آقایان خصوصا در فرم های گوشتی نیز کاملا با استاندارد های عمل بینی خانم ها تفاوت دارد. مردان اغلب با دلایل بهبود فرم بینی و ایجاد تناسب در چهره و مرتب سازی آن به این عمل اقدام کرده و برای آن ها برخلاف بانوان جنبه زیبایی زیاد مطرح نیست. در عمل بینی آقایان ظاهر نامناسب پل بینی، ترمیم و سپس به اصلاح فرم نوک بینی می‌پردازند به گونهای که حالت چهره از حالت طبیعی مردانه خارج نشود.

تاثیر پوست بر نتیجه عمل بینی گوشتی

پوست بینی یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر نتیجه دریافتی از عمل بینی می‌باشد که در نهایت زیبایی بینی شما چقدر باشد. بینی های گوشتی پوستی ضخیم دارند و به همان اندازه بزرگ هستند، بنابراین برای اینکه بینی با اندازه و تناسب ایجاد کنیم، باید بدفرمی ها و نازیبایی ها را به نحو مطلوب رفع کنیم. بسیاری از افراد انتظار دارند تا بینی خود را بیش از اندازه کوچک کنند این امر در بینی های استخوانی کمی امکانپذیر است اما در بینی های گوشتی باید ابتدا به رفع نواقص پرداخت و سپس به زیبایی آن طبق هماهنگی با سایر اجزای بینی پرداخت.

چرا باید بینی گوشتی را جراحی کنیم؟

حال به این موضوع خواهیم پرداخت که چرا بهتر است افراد با بینی گوشتی جراحی انجام دهند؟ امروزه زیبایی شناسی میان افراد سراسر دنیا رواج یافته است و شناسه های زیبایی در سال های اخیر پیشرفته تر شده است. امروزه نه تنها خانم ها، بلکه آقایان نیز علاقمند هستند تا علاوه بر ایجاد زیبایی و تناسب در چهره، به سلامت راه تنفسی خود بپردازند تا شب هنگام، خوابی راحت و بدون هرگونه تنگی نفس را تجربه کنند. دیگر نباید مانند گذشته مشکلات پولیپ بینی را تحمل کرد چرا که اکنون به هنگام عمل زیبایی بینی حتی در نوع گوشتی نیز می‌توان این مورد را رفع کرد. اگر شما هم بینی از نوع گوشتی با مشکلاتی نظیر قوس، قوز، افتادگی نوک بینی، بزرگی سایز و همچنین مشکلاتی از قبیل اختلالات تنفسی و مسدودی راه نفس کشیدن و … هستید، حتما متخصص گوش،حلق، بینی خوب را برگزینید و با یک جراحی پیشرفته، بر زیبایی چهره خود بیفزایید.

مشاوره عمل بینی گوشتی

اگر فکر می‌کنید برای جراحی بینی نیاز به مشاوره دارید و شوال هایی در ذهنتان نهفته است، فرم زیر را پر نموده و ارسال کنید تا در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار شود.

نام
شماره تلفن
پیام شما
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

نحوه جراحی بینی گوشتی

در گذشته، تفاوت بافت های غضروف بینی گوشتی و استخوانی آن چنان که باید مورد مطالعه قرار نمی گرفت و به همین دلیل است که گاهی در پی برخی از عمل ها نتیجه مطلوبی حاصل نمی‌شد. امروزه با پیشرفت علم در صنعت پزشکی و زیبایی می دانیم که بخش بزرگی از جراحی های زیبایی به ترمیم بینی و اصلاح غضروف ها می پردازد. حتی در صورت نیاز ممکن است تا جراح در طول جراحی غضروف مصنوعی را به بافت بینی گوشتی اضافه کند تا نتیجه مطلوبی حاصل شود. پروتز هایی که در بینی جای گذاری می‌شوند معمولا در نوک بینی به  کار گرفته می‌شود که اغلب برای جلوگیری از افتادگی های نوک بینی بعد از گذشت چندین سال است. یکی از کار های مهمی که در این عمل به آن توجه ویژه ای می‌شود، میزان چربی و ضخامت پوست است که باید حین عمل، بدون رسیدن ذره ای آسیب به پوست نیز حذف شوند. آسیب وارد کردن به پوست برای حذف چربی ها حین جراحی بینی، در آینده بافت اسکاری را در این سطح به وجود می‌آورد که علاوه بر گذراندن مراقبت های بعد از عمل باید برای ترمیم آن هم مراقبت هایی انجام داد. میزان برداشتن استخوان اضافی در انواع فرم بینی دارای محدودیت است و نمی‌توان بیشتر از حالت استاندارد به این موضوع پرداخت بنابراین زیباجویان باید انتظارات رویایی و خطرناک خود را کنار بگذارند.

در بینی های گوشتی به دلیل داشتن غضروف ضعیف، گاهی جراح در صورت صلاحدید از این غضروف های پروتزی استفاده کرده تا نوک بینی، حالت افتاده پیدا نکند و بینی حتی با گذشت زمان از استحکام بالایی برخوردار باشد. غضروف مورد نیاز از تیغه میانی بینی گرفته می شود، در برخی موارد که این تیغه، استحکام کافی نداشته باشد، در این صورت برای تقویت بافت نوک بینی، بخشی از غضروف لاله گوش را جدا و استفاده می‌کنند. تکنیکی که برای عمل بینی گوشتی به کار می رود، به صورت روش باز است و تکنیک بسته به دلیل محدودیت ها و قدرت مانور کم برای پزشک کارایی چندانی ندارد.

گیف اپارات

تکنیک رینوپلاستی گوشتی به روش باز

در این روش، جراح کل پوست بینی را بلند می کند تا به بافت های داخلی دسترسی کامل داشته و تغییرات لازم را به راحتی انجام دهد. این جراحی با بیهوشی عمومی و بعضاً بیهوشی با نوع خواب انجام می شود. مدت زمان طول عمل معمولاً دو یا سه ساعت طول می کشد. بیمار در همان روز حدود 7 الی 8 ساعت پس از عمل از بیمارستان مرخص شده و نیازی به بستری شبانه ندارد البته همه این موارد در صورتی صدق می‌کند که فرد دچار خونریزی یا هیچ گونه مشکلی نباشد.

بیهوشی قبل از عمل

برای بیهوشی قبل از عمل از نوع عمومی یا خواب استفاده می‌کنند. این مورد را زیباجو می‌تواند انتخاب کند.

برش پوست بینی

برای دسترسی بهتر به درون ساختار بینی، پوست را برش می‌دهند تا دسترسی مناسب را ایجاد کنند.

اصلاحات و بهبود وضعیت

در این مرحله پزشک برای ایجاد اصلاحات و زیباسازی و بهبود ساختار، تغییراتی را ایجاد خواهد کرد.

بستن و بخیه زنی

بینی را با فرم جدید بسته، سپس مرحله بخیه زنی انجام می‌شود. در این ناحیه بخیه ها معمولا جذبی نمی‌باشد.

عمل رینوپلاستی گوشتی به روش بسته

بیهوشی یا خواب قبل از عمل

برای این نوع جراحی اغلب از روش خواب استفاده می‌کنند. برخی افراد از پزشک درخواست بیهوشی عمومی دارند.

برش داخلی بینی

در این مرحله بدون ایجاد برشی در سطح پوست، با ابزار مناسب از طریق راه پره های بینی، تغییرات انجام می‌شود.

تغییر و بهبود وضعیت داخلی

نواقص و مشکلات درونی، همچنین کاهش عرض بینی در این مرحله صورت می‌گیرد و مشکلات تنفسی رفع می‌گردد.

اصلاحات تیغه بینی

تیغه بینی با وجود هرگونه مشکل و نازیبایی توسط ابزار مناسب با روش بسته و بدون درد اصلاح می‌شود.

در ادامه فیلمی از انجام تکنیک رینوپلاستی به روش بسته را با هم ببینیم و با سایر کار های قبل از آن آشنا شویم.

جراحی ترمیمی بینی گوشتی

قابل ذکر است که جراحی ترمیمی بینی گوشتی به مراتب سخت تر از عمل اولیه این نوع بینی می‌باشد. عمل های ترمیمی در واقع در دسته جراحی های پر چالش قرار داشته که ظرافت و توجه بیشتری را حین عمل لازم دارد. اغلب افرادی که برای این نوع جراحی به مطب دکتر ناصری صدر مراجعه می‌کنند، دلایلی مشابه دارند. یکی از دلایل تصمیم به عمل ترمیم بینی گوشتی این است که در جراحی اولیه مقدار زیادی از بخش غضروف یا تیغه بینی برداشته شده است که این مورد، ضعف در اسکلت بینی ایجاد خواهد کرد. دلیل دیگری که بسیار شایع است این است که فرد زیباجو از نوع فرم بینی خود پس از گذشت زمان از جراحی اولیه بینی خود و یا عدم تقارن آن ناراضی بوده و اظهار دارد که آن چنان که باید، پهنا و بزرگی بینی جمع و اصلاح نشده است. در این جراحی، به دلیل دستکاری شدن اسکلت بینی از قبل و میزان مانور کمتر برای جراح، باید دقت داشته باشید که بهترین جراح زیبایی بینی گوشتی را برای خود برگزینید.

علت تورم بیش از حد بینی گوشتی بعد از عمل

به طور کلی میزان تورم و التهابات در بین یهای گوشتی بیشتر از نوع بینی های استخوانی می‌باشد و البته در همین راستا مدت زمان بیشتری هم لازم است تا این تورمات پس از عمل بینی از بین بروند و بینی کاملا فرم متقارنی به خود بگیرد. گاها دیده شده که افراد با نگرانی زیادی در ارتباط با عدم بهبود تورم در بینی خود پس از عمل حتی با گذشت یک سال، سوال می‌پرسند اما باید ذکر کرد که اگر شما بهترین جراح بینی گوشتی را انتخاب کرده باشید و تکنیک های جراحی به درستی انجام شده باشد، دیگر نباید نگران این مسائل باشید. التهابات ناحیه اطراف و حتی خود بینی در همه افراد در یک زمان رفع نمی‌شود و ممکن است حتی در برخی اشخاص تا یک سال نیز ادامه داشته باشد. ضخامت پوست و تجمع چربی ها در لایه های زیر از علت تورم بینی های گوشتی پس از عمل بشمار رفته و زمان زیادی لازم دارد تا پوست با ساختار جدید غضروف بینی تطابق پیدا کند.

تقویت غضروف در بینی با فرم گوشتی

اغلب متقاضیان عمل بینی گوشتی، به دلیل ضعیف و سست بودن غضروف ها، نیازمند تقویت غضروفی هستند که نتیجه آن برقراری استحکام، خصوصا در نوک بینی می‌باشد و در نهایت از افتادگی نوک بینی بعد از گذشت چندین سال از عمل، جلوگیری می‌کند. در گذشته اغلب جراحان بخش وسیعی از غضروف را بر می‌داشتند اما اکنون این تکنیک از بین رفته است و جای خود را به اصلاح وضعیت کنونی غضروف بینی داده است. در این حیت تیغه میانی بینی نیز صاف و متناسب با سایر بخش های بینی می‌گردد. در برخی موارد از پروتز های غضروفی استفاده کرده یا از غضروف لاله گوش بهره می‌برند.

گیف ویس رضایت

نتیجه جراحی بینی گوشتی چگونه خواهد بود؟

این دسته از افراد در صورتی که کاندید عمل جراحی بینی هستند باید واقعیت ها را بپذیرند و نباید انتظار کوچک شدن بیش از حد را داشته باشند. هدف از جراحی بینی گوشتی در این افراد صرفا تغییر شکل بینی و رفع عیوب بینی می باشد به عنوان مثال قوز بینی برداشته شود یا جراحی افتادگی نوک بینی انجام شود و کمی نوک بینی بالا داده شود و بیمار نباید انتظار کوچک شدن بینی را داشته باشد زیرا پوست ضخیم محدودیت در عمل جراحی پلاستیک بینی ایجاد می کند. تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی نقش به سزایی در کاهش تورم ناشی از جراحی و رسیدن آنی به نتیجه دلخواه دارد. تزریق کورتون باید حتما توسط جراح بینی صورت گیرد و تزریق آن بیشتر برای افرادی تجویز می شود که پوست بینی آن ها بسیار ضخیم است و تورمات ناشی از جراحی پس از گذشت مدت طولانی برطرف نشده است و همچنین خواستار شدید مشاهده فرم بینی خود برای هر چه سریع تر هستند. البته این امر دوام آنچنان ندارد و بعد از گذشت چندین روز به حالت اصلی قبل از تزریق کورتون باز می‌گردد بنابراین بهتر است برای مشاهده نتیجه مورد انتظار منتظر بمانید و فرصت لازم دهید.

نمونه کار های جراحی بینی گوشتی

نمونه عملبینی گوشتی با پوست ضخیم
جراحی بینی گوشتی با پوست ضخیم
نمونه جراحی بینی گوشتی

توجه داشته باشید که برای انتخاب بهترین جراح بینی در مشهد باید حتما نمونه کار های فراوانی از ایشان مشاهده کنید که هم در مورد جراحی بینی خود اطمینان خاطر پیدا کنید و هم از میزان تجربه و تبحر پزشک مورد نظر خود مطلع شوید.

گیف اینستاگرام

بهترین سن برای عمل بینی گوشتی و پهن

این جراحی مانند بسیاری دیگر از جراحی های زیبایی بهتر است، بعد از بلوغ کامل انجام شود و بهترین سن جراحی بینی در نظر گرفته شود. چرا که قبل از بلوغ، اعضای بدن به خصوص بینی در حال رشد هستند و هنوز این مرحله را به تکامل نرسانده اند. امروزه نوجوانان زیادی را می‌بینیم که بینی های خود را عمل کرده اند اما باید بدانید که بهتر است تا سن 18 سالگی صبور باشید تا رشد غضروف های بینیتان به نهایت حد ممکن خود رسیده باشد. از طرفی در افرادی که میانسال هستند و جراحی بینی در سن بالا را خواستار هستند، نیز باید بدانند که بهتر است تا سن 55 سالگی این عمل را انجام دهند زیرا بافت های پوست و توانایی بدن برای ترمیم هنوز خوب است اما در سنین بالاتر به دلیل ایجاد بیماری های زمینه ای یا از دست رفتن کلاژن پوست به تدریج این جراحی غیر ممکن خواهد شد. ناگفته نماند سنی که فرد تصمیم به عمل می‌گیرد، به هدف فرد از جراحی بستگی دارد که معمولا اگر فردی برای بهبود مشکلات تنفسی به این جراحی اقدام کرده باشد، قطعا زیبایی آن هم مد نظر دارد.

بعد از جراحی بینی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

همه خانم ها و آقایانی که تا کنون یک جراحی داشته اند می‌دانند که برای گرفتن نتیجه خوب و مورد انتظار باید برخی نکات مراقبتی را رعایت فرمایند. مراقبت های بعد از جراحی بینی اعم از زیبایی و یا درمانی بسیار مهم بوده و می‌توان گفت به اندازه مراحل جراحی نیز از اهمیت ویژه برخوردار است. حال در ادامه به برخی از نکات مراقبتی مهم که رعایت آن ها الزامی می‌باشد اشاره خواهیم داشت.

نگه داشتن سر به سمت بالا

پایین نگهداشتن و یا خم کردن سر به سمت پایین موجب شده تا تورم و میزان کبودی افزایش یابد. هنگام خوابیدن تکیه گاه مناسبی پشت سر قرار  دهید تا به مت پایین و یک پهلو نباشد.

استفاده از کمپرس سرد

بعد از عمل بینی، کبودی و التهابات به وجود می‌آید که برای رفع آن ها مناسب ترین گزینه استفاده از کمپرس سرد می‌باشد. باید مراقب بباشید تا با گذاشتن کمپرس بر نواحی بینی فشار وارد نکنید.

مصرف به موقع داروها

پس از جراحی بینی باید برای جلوگیری از ایجاد عفونت ها و بهبودی سریعتر و رفع التهابات و درد دارو های تجویزی پزشک را در زمان مناسب و به موقع مصرف نمایید و از این موضوع به هیچ وجه غافل نشوید.

ممنوعیت استحمام

زیباجویان باید بدانند بعد از جراحی بینی تا مدت زمان یک هفته نباید استحمام کنند و حتی دوش گرفتن ممنوع می‌باشد. برای پاگیزگی و رعایت بهداشت می‌توان با دستمالی مرطوب نواحی بینی را تمیز کرد.

سایر نکات مهم بعد از عمل بینی گوشتی

 • تا 72 ساعت پس از جراحی بینی از مایعات در برنامه غذایی استفاده کنید.
 • احتیاط کنید به بینی فشار وارد نشود و از ضربه های احتمالی چلوگیری کنید.
 • مصرف سیگار بعد از جراحی بینی و هرگونه ماده دخانیاتی تا دو ماه بعد از آن ممنوع است.
 • تا دو ماه بعد از جراحی بینی گوشتی از مصرف مشروبات الکلی خودداری فرمایید.
 • استفاده از آب آناناس و آب کرفس در کاهش تورمات پس از جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است.
 • برنامه غذایی خود را کنترل کنید و تا هفته اول از غذاهایی استفاده کنید که نیاز به جویدن نداشته باشند.
 • استفاده از پمادهای ضد التهاب و آنتی بیوتیک با تایید پزشک، همچنین استفاده از این پمادها موجب می شود که جای بخیه سریعتر بهبود یابد.
نکات مهم و ضروری

یکی از نکات دیگری که باید این افراد در نظر داشته باشند این است که پس از جراحی بینی صبر و تحمل کافی داشته باشند. ورم بینی های گوشتی پس از عمل معمولا دیرتر از بین می رود و حداقل بین 6 ماه تا 18 ماه زمان می برد تا شکل واقعی بینی به دست آید به همین دلیل به هیچ وجه نباید عجله داشته باشند. پس از برداشتن آتل بینی معمولا بینی های گوشتی تورم بسیار زیادی خواهند داشت که ممکن است، سبب ایجاد اضطراب در بیمار شود. بنابراین دکتر مسعود ناصری صدر جراح بینی در مشهد به این بیماران توصیه می کنند که پس از رینوپلاستی صبور باشند و انتظار سریع کوچک شدن بینی را نداشته باشند.

نقش چسب زدن بینی پس از جراحی

یکی از مواردی که  به اندازه خود جراحی بینی در فرم بینی موثر است نیز چسب زدن بینی بعد از عمل می‌باشد. این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است آنچنان که این فرآیند را تا مدتی بعد از جراحی نیز خود پزشک انجام می‌دهد و در هر بار جلسه تعویض چسب، این مورد را به شما آموزش خواهد داد. از همین تعریف ها می‌توان تشخیص داد  که این کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و افرادی که عمل بینی خصوصا گوشتی انجام داده اند نبایداز چسب زدن متوالی غافل شوند. برای چسب زدن در بینی های گوشتی و استخوانی تفاوت زیادی وحود ندارد وو شمامی‌توانید از افردی که قبل از شما عمل بینی انجام داده اند در صورت عدم توانایی این کار توسط خودتان، از آن ها بخواهید که در این امر به شما کمک کنند. در ادامه  به صحبت های دکتر ناصری صدر در ارتباط با چسب زدن  بعد از جراحی بینی گوش می‌دهیم.

آیا بعد از جراحی بینی گوشتی، بینی دچار افتادگی می شود؟

بسیاری از مراجعه کنندگانی که بینی های گوشتی دارند نگران افتادگی بینی بعد از جراحی بینی یا بعد از گذشت چندین سال هستند که این مساله رابطه مستقیمی با تکنیک های جراحی و تجربه و تبحر جراح دارد. در جراحی بینی گوشتی یه جراح بینی با تجربه به خوبی غضروف ها را تقویت می کند و در صورت لزوم از فرآیند تقویت غصروف ها بهره می‌برد، بنابراین مانع از افتادگی نوک بینی بعد از جراحی می شود.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی گوشتی

بهتر است اشاره کنیم که برای اقدام به جراحی بینی باید آزمایشات لازم انجام دهید تا دچار بیماری های زمینه ای خطرناک نباشید. افرادی بهترین کاندید برای این جراحی ها هستند که دارای بیماری نباشند و در رده سنی جوانان قرار داشته باشند، همچنین تحقیقات لازم را قبل از انتخاب جراح به عمل آورده باشند. خانم ها و آقایانی که در شرایط روحی مناسب تصمیم به انجام عمل بینی گرفته باشند و با گذشت زمان با ترس و دلهره رو به رو نشوند.

هزینه رینوپلاستی فرم گوشتی در سال 1400

هزینه جراحی بینی گوشتی براساس فاکتورهایی مانند میزان مهارت جراح بینی، دستمزد متخصص بیهوشی، هزینه های کلینیک و… تعیین می شود. متقاضیان و زیباجویان باید توجه داشته باشند، جراحی بینی گوشتی یکی از عمل های حساس و مهم بشمار رفته، همچنین فرم بینی تا پایان عمر درزیبایی چهره فرد تاثیرگذار خواهد بود؛ بنابراین توصیه می‌شود در این مورد به جای توجه به میزان هزینه، بیشتر در پی انتخاب جراح بینی خوب باشید. عزیزان ساکن مشهد جهت اطلاع از هزینه جراحی بینی گوشتی در مشهد می توانند با شماره های مندرج در سایت دکتر ناصری صدر جراح پلاستیک صورت در مشهد تماس حاصل فرمایند.

چکیده مطالب

جراحی بینی خصوصا بینی از نوع پوشتی یکی از عمل های حساسی بوده که باید قبل از انتخاب جراح دقت لازم را به خرج  داده تا در آینده دچار پشیمانی و بروز مشکلات نشویم. جراحی بینی امروزه با استفاده از پیشرفته ترین تکنیک های روز دنیا در مطب دکتر مسعود ناصری صدر انجام می‌شود. علاقمندان این جراحی حتما باید نمونه کار های پزشک انتخابی را مشاهده کنند و از نظرات زیاجویان و سایر مراجعه کنندگان مطلع شوند تا بتوانند برای سپردن بینی و زیباسازی خود به جراح اطمینان کافی حاصل گنند. توصیه می‌گردد سوال های ذهن خود را حتما در جلسات مشاوره بپرسید تا نقطه پنهانی در ذهن شما باقی نماند و انتظارات رویایی خود را کنار گذاشته و واقع گرایانه به سراغ این جراحی بروید و از آن بهره برید.

مقالات مرتبط

جراحی بینی مردانه

امروزه زیبایی همانقدر که برای بانوان دارای اهمیت است، برای آقایان نیز مهم است. جراحی رینوپلاستی میان آقایان طرفداران زیادی را به خود...

بیشتر بخوانید

دیدگاه ها

11 دیدگاه ها
 1. راضیه

  کسایی که دیابت دارن هم میتونن عمل بینی انجام بدن یا براشون ممنوعه؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   سلام بله با انجام بررسی و برخی آزمایشات افراد دیابتی هم میتونن جراحی بینی داشته باشن. اما باید حتما میزان دیابت در آن ها کنترل شده باشد.

   پاسخ
 2. sara

  خواستم بپرسم وقتی بینیمون عمل کنیم 2 ماه بعد میتونیم آرایش کنیم مثلا کرم پودر استفاده کنیم؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   سلام بله البته بستگی به نوع پوست دارد. پزشک جراح در این باره مشاوره خواهد داد.

   پاسخ
 3. sherviiiin

  پولیپ بینی رو که جراحی کنیم دیگه موقع خواب نفس تنگیمون از بین میره؟ نوع بینی هم گوشتی هستش

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   سلام. نفس تنگی عوامل مختلفی دارد اما اگر دلیلش پولیپ بینی باشد و تکنیک جراحی درست انجام شود بله از بین خواهد رفت.

   پاسخ
 4. mohammad

  چجوری باید نوبت بگیریم از شما؟

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر
 5. زهرا

  آقای دکتر ببخشید شما گفتید ۱۸ سالگی باید عمل کرد که غضروف به نهایت رشد خودش برسه من ۱۷ سالمه و بینیم به شدت گوشتیه نمتونم عمل کنم؟!
  (آخه میگن دختر از ۱۶ سالگی میتونه عمل کنه)

  پاسخ
  • دکتر مسعود ناصری صدر

   از 16 سالگی میتوان جراحی انجام داد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.