[wtr-time]

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی بدلیل ظاهر بزرگ و پهنی که دارند در زیبایی چهره بسیار تاثیر می گذارد به همین علت بسیاری از افرادی که دارای این نوع از بینی ها هستند خواستار جراحی زیبایی بینی خود می باشند.

یکی از اجزای مهم بینی پوست بینی است که چناچه پوست بینی ضخیم و کلفت باشد به آن بینی، دراصطلاح بینی گوشتی گفته می شود و در غیر این صورت بینی استخوانی است. در جراحی بینی گوشتی هیچ گونه دستکاری بروی پوست بینی صورت نمی گیرد و جراح بینی تغییرات لازم را بروی استخوان و غضروف بینی ایجاد می کند. در جراحی بینی گوشتی به هیچ وجه نباید پوست بینی نازک شود.

نمونه جراحی بینی گوشتی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

نمونه جراحی بینی گوشتی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

افتادگی بینی گوشتی بعد از جراحی

بسیاری از افرادی که بینی های گوشتی دارند نگران افتادگی بینی بعد از جراحی بینی هستند که این مساله رابطه مستقیمی با تکنیک های جراحی و تجربه و تبحر جراح دارد. در جراحی بینی گوشتی یه جراح بینی با تجربه به خوبی غضروف ها را تقویت می کند و مانع از افتادگی نوک بینی بعد از جراحی بینی می شود.

جراحی بینی گوشتی چیست؟ اگر مایلید بدانید که بینی گوشتی چه مشخصاتی دارد و جراحی بینی گوشتی به چه صورت انجام می شود، توصیه می کنیم که این مقاله را حتما مطالعه کنید.

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی پس از جراحی بینی نسبت به بینی های استخوانی به مدت زمان بیشتری برای از بین رفتن تورم نیاز دارند و باید نتیجه نهایی بینی های گوشتی را بعد از گذشت 6 ماه مشاهده کرد. در صورتی که تورم بینی برطرف نشد برای کاهش تورم می توان از تزریق کورتون استفاده کرد. این تزریق به هیچ وجه نباید خود سرانه انجام شود و حتما باید با تایید پزشک صورت گیرد.

البته باید توجه نمایید بعد از جراحی بینی دوره نقاهت باید به طور کامل سپری شود تا میزان قابل توجهی از تورمات کاهش یابد در این دوران برای کاهش تورم بینی توصیه هایی می شود که در زیر به آن ها اشاره شده است:

  • استفاده از آب آناناس و آب کرفس در کاهش تورمات پس از جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است.
  • استفاده از پمادهای ضد التهاب و آنتی بیوتیک با تایید پزشک، همچنین استفاده از این پمادها موجب می شود که جای بخیه سریعتر بهبود یابد.
  • استفاده از چندین بالشت در هنگام استراحت زیرا موجب می شود سر بالاتر از حد معمول قرار گیرد که در کاهش تورم بسیار تاثیر گذار است.
  • استفاده از کمپرس یخ، کمپرس یخ باعث می شود تا کبودی ها کاهش یابند.

نمونه جراحی بینی گوشتی

تزریق آمپول در بینی های گوشتی

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی نقش به سزایی در کاهش تورم ناشی از جراحی دارد. تزریق کورتون باید حتما توسط جراح بینی صورت گیرد و تزریق آن بیشتر برای افرادی تجویز می شود که پوست بینی آن ها بسیار ضخیم است و تورمات ناشی از جراحی پس از گذشت مدت طولانی برطرف نشده است که این امر موجب می شود فرد از نتیجه جراحی بینی خود رضایت کافی را نداشته باشد.

تقویت غضروف در بینی های گوشتی

بینی های گوشتی بدلیل داشتن غضروف ضعیف، در صورت نیاز باید در حین جراحی تقویت غضروف توسط جراح در این نوع از بینی ها صورت گیرد تا پس از جراحی نوک بینی حالت افتاده پیدا نکند و بینی استحکام بالایی داشته باشد. غضروف مورد نیاز از تیغه میانی بینی گرفته می شود، در برخی موارد غضروف مورد نیاز را نمی توان از تیغه میانی بینی گرفت زیرا این تیغه استحکام کافی را ندارد در این صورت برای تقویت غضروف، غضروف مورد نیاز از لاله گوش و یا دنده بیمار گرفته می شود.

در برخی موارد برای تقویت غضروف از غضروف های مصنوعی استفاده می شود مانند غضروف حیوانات یا غضروف هایی که از غضروف افرادی که دچار مرگ مغزی شده اند.

تقویت غضروف در جراحی بینی به طور کل به منظور استحکام دادن به بینی، تقویت بینی و پر کردن قسمت های فرورفته بینی صورت می گیرد.

سوالات متداول در جراحی بینی گوشتی

اصولا به چه نوع بینی، بینی گوشتی گفته می شود؟

بینی های گوشتی به بینی هایی اطلاق می شود که پوست بینی کلفت و ضخیم باشد علاوه بر این پوست این نوع از بینی ها بیش از حد چرب هستند. در برخی از افراد مشاهده می شود که دانه های سیاه رنگی بر روی پوست قسمت پایین بینی مشاهده می شود که این دانه ها در حقیقت چربی هایی هستند که هنگام خروج از پوست بدلیل قرار گرفتن در مجاورت هوا به رنگ سیاه در می آیند.

در نتیجه از خصوصیات بینی های گوشتی می توان به ضخیم بودن پوست آن ها و ضعیف بودن غضروف اشاره کرد.

آیا بینی های گوشتی برای جراحی مناسب هستند؟

در صورتی که بخواهیم مناسب بودن بینی را بر اساس ضخامت پوست برای جراحی درجه بندی کنیم، بینی هایی که ضخامت پوست متوسطی دارند برای جراحی بینی بسیار مناسب تر هستند. جراحی بینی در افرادی که بینی های آن ها دارای پوست نازک و یا ضخیم هستند کمی دشوار تر است.

آیا تکنیک جراحی در این نوع بینی نسبت به بینی های دیگر متفاوت است؟

بینی های گوشتی برخلاف بینی های استخوانی بافت غضروفی و استخوانی ضعیفی دارند و به همین علت قادر به نگهداری پوست کلفت و ضخیم روی خود نیستند بنابرین در جراحی بینی گوشتی در اکثر موارد تقویت غضروف صورت می گیرد در نتیجه بینی استحکام بیشتری یافته و شکل بهتری پیدا می کند.

برخی از افراد بر این باورند که امکان برگشت در جراحی بینی گوشتی وجود دارد. این مسئله چقدر صحت دارد؟

امکان برگشت در صورتی که روش جراحی درست و دقیق باشد بسیار کم است. در این جراحی توسط جراح بینی غضروف ها تقویت می شوند که این یک روش دایمی و برگشت ناپذیر است.

آیا احتمال بروز عوارض در جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی های دیگر بیشتر است؟

جراحی بینی های گوشتی همانند سایر جراحی ها می تواند عوارضی داشته باشد. در صورتی که جراحی با موفقیت صورت گیرد و مراقبت های بعد از آن به درستی انجام شود، این جراحی عوارضی را به همراه نمی آورد. در گرفتن بهترین نتیجه پس از جراحی بینی گوشتی انجام صحیح توصیه های پزشک و مراجعت به موقع، نقش به سزایی دارد.

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

(Visited 64 times, 1 visits today)
دکتر مسعود ناصری صدر - متخصص حلق، گوش و بینی

دکتر سید مسعود ناصری صدر

Dr. Seyyed Masoud Nasseri Sadr

زمینه های تخصصی:

  1. متخصص گوش و حلق و بینی
  2. جراح پلاستیک صورت
  3. جراح سر و گردن و تیرویید

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا + جراحی پلاستیک بینی و صورت + جراحی فیس لیفت یا کشیدن پوست صورت وگردن + جراحی زیبایی پلک + تزریق چربی ژل و فیلر + تزریق بوتاکس “بیمارستان های طرف قرارداد” +بیمارستان بنت الهدی +بیمارستان امام حسین +بیمارستان ثامن الاًیمه +بیمارستان مهرگان +بیمارستان طالقانی +بیمارستان امام زمان +کلینیک جراحی حضرت معصومه +کلینیک جراحی گهرسا

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سیزده =

تماس سریع با دکتر ناصری صدر