دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / تزریق کورتون بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

ممکن است بعد از جراحی بینی با گذشت زمان تورمات بینی برطرف نشود و این امر موجب شود که افراد رضایت کافی را از نتیجه جراحی بینی خود دریافت نکنند برای کاهش این تورمات می توان از تزریق کورتون استفاده کرد.

 زمان مناسب تزریق کورتون بعد از جراحی بینی چه زمانی است؟

برای تزریق کورتون بعد ازجراحی بینی عجله نکنید و حداقل یک ماه صبر نمایید تا با گذشت زمان از تورم بینی شما کاسته شود. تزریق کورتون بعد از جراحی بینی زمانی صورت می گیرد که در ابتدا بدن روند طبیعی خود را طی کرده باشد و درصورتی که تورم از بین نرفته بود انجام می شود. برخی از پزشکان تزریق کورتون را یک هفته بعد از جراحی بینی انجام می دهند اما توصیه می شود تزریق کورتون دوماه بعد از جراحی بینی برای کاهش تورم بینی انجام شود. ممکن است عوارضی در تزریق زود هنگام کورتون مانند ایجاد فرورفتگی های نامنظم بروی بینی مشاهده شود به همین علت به هیچ عنوان برای تزریق کورتون عجله نکنید و با تایید جراح بینی اقدام به انجام این کار نمایید.

میزان تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

 معمولا برای تزریق کورتون در نوک بینی برای کاهش تورم بینی از آمپول تریامسینولون که از جنس کورتون است استفاده می شود. میتوان بعد از جراحی بینی حدود 4 بار تزریق کورتون را انجام داد اولین تزریق بعد از گذشت 1 الی 2 ماه بعد از جراحی بینی با غلظت 10 سی سی توسط دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد انجام می شود باید توجه نمایید که تزریق کورتون حتما با تایید پزشک صورت گیرد. در صورت نیاز تزریقات بعدی کورتون هر 6 هفته یک بار باید صورت گیرد تا بهترین نتیجه از این جراحی دریافت شود و از تورمات بینی کاسته شود تا نتیجه نهایی مشاهده شود. باید توجه نمایید که بعد از تزریق کورتون از چسب بینی به مدت 2 هفته استفاده نشود.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی به منظور کاهش تورم بینی باید در دوز مناسب و میزان غلظت کافی  صورت گیرد زیرا در صورتی که تزریق کورتون با غلظت بالا انجام شود  می تواند عوارضی مانند نازک شدن پوست و ایجاد تغییر رنگ در ناحیه تزریق را به همرا ه آورد  که در این حالت به منظور اصلاح جراحی ترمیمی بینی باید صورت گیرد.

کاندیدای تزریق کورتون بعد از جراحی بینی چه کسانی هستند؟

افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند و از نتیجه جراحی بینی رضایت کافی را بدلیل تورم بینی دریافت نکرده اند.

افرادی که جنس پوست بینی آن ها ضخیم و از نوع گوشتی است زیرا در این افراد تورم بینی پس از جراحی بینی بدلیل داشتن پوست ضخیم به زمان بیشتری برای برطرف شدن نیاز دارد.

 هنگامی که روند بهبودی تورم بعد از جراحی بینی بسیار کند پیش برود و به همین علت فرد از نتیجه جراحی بینی خودش ناراضی باشد می توان با تزریق کورتون این تورم را کاهش داد.

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

(Visited 76 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر