دکتر ناصری صدر / تزریقات زیبایی / تزریق فیلر زیر چشم بهترین درمان سیاهی و گودی
11 ژوئن 2022

تزریق فیلر زیر چشم بهترین درمان سیاهی و گودی

یکی از مهمترین عواملی که موجب نازیبایی چهره می‌شود، سیاهی و گودی زیر چشم خصوصا در بانوان است و امروزه با تکنیک تزریق فیلر زیر چشم این مشکل تا حد بسیاری رفع می‌شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دارای سیاهی زیر چشم باشید و از این موضوع رنج ببرید و به دنبال راهی برای برطرف کردن آن باشید. در این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با بهترین نوع فیلر متناسب با زیر چشم و نتایج حاصل از آن  را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

گودی زیر چشم چیست؟

روند پیری پوست در طول زندگی برای تمامی افراد وجود دارد که اغلب موجب گودی در ناحیه زیر چشم می‌شود. هنگامی که میزان کلاژن و الاستین در سطح پوست کاهش پیدا می‌کند، چین و چروک هایی در سطح پوست ایجاد می‌شود. پروتئین های ذکر شده در بافت زیر پوست برای جوانی و زیبایی پوست الزامی است و در صورت کاهش این دو پروتئین، چین و چروک و عوارض دیگری برای پوست به تدریج نمایان می‌شود. گودی یا سیاهی زیر چشم اغلب در مرز سی سالگی به بعد مشاهده می‌شود که بهترین سن برای تزریق فیلر می‌باشد.

مزایای تزریق فیلر زیر چشم چیست؟

بسیاری از خانم ها یا آقایان به طور ژنتیکی دارای سیاهی زیر چشم هستند، یعنی اگر به سابقه خانوادگی آن ها بپردازیم احتمالا افراد نزدیک خانواده به این مشکل دچار هستند. گاهی سیاهی یا گودی زیر چشم به دلیل کاهش وزن یک‌باره و بیماری یا عوامل این چنینی به وجود می‌آید. تزریق فیلر زیر چشم تمامی این موارد را به راحتی در کوتاه ترین زمان رفع می‌کند و حتی چروک های زیر و اطراف چشم را از بین می‌برد. فیلر دور چشم سبب ایجاد جوانی چهره برای افراد شده که این جوانسازی با فیلر به دلیل کلاژن سازی در زیر پوست می‌باشد. ناگفته نماند برای نواحی دور چشم فقط از فیلر های کلاژن دار و کیفیت عالی استفاده می‌شود، زیرا این ناحیه بسیار حساس بوده و به سرعت دچار عوارض جانبی می‌شود.

فیلر زیر چشم

انواع فیلر

تقریبا تمامی افرادی که تزریق فیلر انجام می‌دهند یا به این تکنیک علاقمند هستند، اطلاع دارند که فیلر ها دارای دو نوع موقت و دائمی هستند. فیلر های موقت دارای عوارض بسیار ناچیز است و فرم گیری بیشتری دارد و به دلیل تناسب با ساختار بدن استفاده بیشتری دارد. در صورتی که افراد از تزریق خود نازراضی باشند می‌توانند فیلر خود را اصلاح یا تخلیه کنند. ناگفته نماند بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از فیلر های دائمی استفاده کنند و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی نیاز به ترمیم نداشته باشند.

بهترین برند فیلر برای زیر چشم

فیلر ها دارای برند های مختلفی هستند که استفاده‌ی برخی از آن ها بسیار رایج است. در ادامه بهترین برند های ژل که برای تزریق زیر چشم مناسب هستند، اشاره خواهیم داشت.

ژل ژوویدرم

یکی از بهترین برند های فیلر، ژوویدرم است که پس از تزریق موجب تورم زیاد نمی‌شود. از این نوع فیلر برای تزریق های عمقی در زیر پوست استفاده می‌کنند.

ژل رستالین

برند رستالین در دسته فیلر ها جزو برند های قدیمی و با کیفیتی بوده که امتحان خود را پس داده و ماندگاری بالایی خصوصا برای نواحی زیر چشم دارد. ماندگاری فیلر برند رستالین بسیار بالا بوده و تا حدود یک سال و نیم اثر خود را نمایان می‌کند. میزان سختی اینن فیلر متوسط بوده و به همین دلیل فرم گیری خوبی دارد. در دسته برند فیلر رستالین، نوع دیگری به نام ژل رستالین سیاک وجود دارد که بسیار نرم بوده و سریعا فرم می‌گیرد که اغلب برای از بین بردن چروک های دور چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا پرکنندگی خوبی دارد.

نحوه تزریق فیلر به زیر چشم

ابتدا شما باید هدف خود از تزریق فیلر به زیر چشم را برای پزشک بازگو کنید، تا به طور کامل از انتظارات شما باخبر باشد. در زمان تزریق فیلر، ابتدا به نواحی زیر چشم بی حسی تزریق می‌شود و برای افرادی که دارای قدرت تحمل بیشتری برای درد هستند، از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند. در مرحله بعدی، با استفاده از کانولا، فیلر را به زیر چشم تزریق می‌کنند. حین این تزریق معمولا هیچگونه دردی احساس نمی‌شود. مدت زمان تزریق به میزان سیاهی و گودی زیر چشم بستگی دارد.

مزیت استفاده از کانولا برای تزریق فیلر

تزریق فیلر زیر چشم با استفاده از کانولا امروزه بسیار رایج بوده اما پزشک منتخب باید حتما دارای مهارت خوبی برای این تزریق باشد. تزریق نادرست با کانولا موجب پف و گلوله شدن ژل می‌شود. کانولا بسیار ظریف بوده و افراد حین انجام کار، هیچگونه دردی احساس نمی‌کنند و همچنین جای تزریق نیز روی پوست نمایان نمی‌شود.

عوارض جانبی تزریق فیلر زیر چشم

تزریق ژل به تمامی نواحی صورت دارای عوارض جانبی کم و بیشی می‌باشد، اما نواحی دور چشم بسیار حساس بوده و باید برای تزریق فیلر به این ناحیه توجه بیشتری داشت. عوارض ناشی از تزریق فیلر زیر چشم توسط افراد غیر متخصص را برای شما ذکر می‌کنیم.

  • تاری دید
  • کبودی و خون مردگی
  • پف زیر چشم
  • گلوله شدن فیلر زیر چشم

کاندید مناسب برای تزریق فیلر زیر چشم

خانم ها و آقایانی که در ناحیه زیر چشم خود دارای کبودی یا سیاهی و همچنین گودی هستند، جزو افرادی محسوب می‌شوند که کاندید مناسبی برای این تکنیک هستند. بسیاری از افراد مشکلات خاص این چنین ندارند اما به این روش علاقمند هستند و تزریق فیلر به زیر چشم موجب افزایش اعتماد به نفس آن ها می‌شود.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر به زیر چشم

افرادی که به ناحیه زیر چشم خود، فیلر تزریق می‌کنند، باید حتما به موارد مراقبتی اهمیت ویژه دهند.

  • 24 ساعت پس از تزریق ژل، صورت خود را نشویید.
  • در هنگام استحمام، به سطح صورت توسط لیف یا کیسه فشار وارد نشود.
  • برای شست و شوی صورت، از آب گرم یا داغ استفاده نکنید. این امر خصوصا در روز های اولیه، موجب جابجایی و شل شدن و حرکت فیلر زیر پوست می‌شود.

آیا احتمال کوری در تزریق نادرست وجود دارد؟

هنگام استفاده از پر کننده های هیالورونیک اسید، دقت و مهارت زیادی لازم است زیرا ممکن است موجب انسداد شریان چشم شوند و در آن زمان هیچ درمان موثری وجود ندارد که سریع تاثیر خود را بگذارد. اگر فیلر یا همان پرکننده ها به شریان مرکزی برسند قطعا نابینایی ایجاد می‌شود.

هزینه تزریق فیلر زیر چشم سال 1401

هزینه های فیلر با یکدیگر متفاوت بوده و هر برند و کیفیت، دارای هزینه ای مخصوص به خود می‌باشد. همچنین همیزان دستمزد تزریق فیلر متفاوت بوده و قیمت اصلی آن به میزان حجم تزریقی نیز بستگی دارد.

چرا دکتر مسعود ناصری صدر برای تزریق فیلر بهترین انتخاب است؟

دکتر مسعود ناصری صدر دارای کیس های بی‌شماری برای جراحی بینی هستند که اغلب این افراد بعداز عمل زیبایی بینی، به تزریق فیلر و رفع سایر نواقص چهره خود می‌پردازند. ایشان دارای تجربه و مهارت بسیار بالا بوده و سال های بسیاری است که در این زمینه فعالیت داشته و همچنین مراجعه کنندگان از رضایت کامل برخوردار هستند.

مقالات مرتبط

نتیجه ای یافت نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. جستجوی خود را اصلاح کنید، یا از ناوبری فوق برای یافتن پست مدنظر استفاده نمایید.

دیدگاه ها

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.