دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / تاثیر فرم بینی در جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

تاثیر فرم بینی در جراحی بینی

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

تاثیر فرم بینی در جراحی بینی

تاثیر فرم بینی در جراحی بینی حائز اهمیت می باشد و تکنیک های اجرایی در جراحی بینی، براساس فرم بینی افراد متفاوت می باشد.

در این مقاله به گزیده ای از انواع فرم بینی وتاثیر آن در جراحی زیبایی بینی می پردازیم.

به طور معمول اشخاصی که تصمیم به عمل رینوپلاستی یا همان جراحی بینی می گیرند، به این دلیل است که فکر می کنند  بینی شان از استاندارد های جهانی فاصله دارد و دارای مشکل می باشد.

انواع فرم های بینی

متقاضیان جراحی بینی افرادی با چهره و فرم بینی متفاوت می باشند، به طور مثال: برخی از مراجعین دارای بینی گوشتی هستند ، یعنی بینی آن ها پهن و دارای پوستی بسیار ضخیم می باشد.

با توجه به اهمیت تاثیر فرم بینی در جراحی بینی، شما عزیزان می توانید، به منظور  دریافت مشاوره و راهنمایی لازم به ، دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد ، مراجعه کنید. راه های ارتباطی با دکتر ناصری صدر 

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

همچنین برخی دارای بینی عقابی ، استخوانی همراه با افتادگی یا همان دراپینگ نوک بینی می باشند. علاوه بر این مدل ها، ممکن است افرادی باشند که در بینی خود کجی های مختلفی در نقاط متفاوت از بینی شان، دارند. طبق تقسیم بندی ها این کجی ها ممکن روی قسمت استخوانی (قوز بینی)  و یا نواحی غضروفی بینی قرار گرفته باشند. حتی ممکن است این کجی ها به شکل S وجود داشته باشند، که بینی در این حالت کاملا دفرمه و بد شکل می شود. اغلبا تمامی متقاضیانی که به دلیل دفرماسیون به پزشک مراجعه می کنند ، دارای اختلالاتی در تنفس خود می باشند.

تاثیر فرم بینی در جراحی بینی

تاثیر فرم بینی در جراحی بینی

 

انحراف بینی و تاثیر آن بر فرم بینی 

درجراحی بینی ، اولین اقدام جراح بینی  این است که ؛ حتما انحراف سپتوم یا همان انحراف تیغه ی بینی ، اصلاح شود ، تا مشکلاتی برای بیمار بعد از جراحی بینی بوجود نیاد و نیاز به جراحی ترمیمی بینی نباشد. انحراف بینی مبحثی کاملا پیچیده و تخصصی می باشد، که انواع متفاوتی را شامل می شود. بنا به اهمیت مبحث انحراف بینی، لازم است ، حین جراحی در صورت وجود انحراف در بینی ، حتما برطرف شود.

برخی از مراجعین برای جراحی بینی، اظهار می کنند که مشکل تنفسی ندارند، اما در طی معاینات توسط متخصص و  جراح بینی مشخص می گردد که انحراف جزئی و خفیفی دراسکلت بینی فرد وجود دارد. این انحرافات خفیف ممکن است در زمانی که فرد جراحی زیبایی بینی انجام می دهد، در طی کوچک تر شدن بینی ، نمایان شوند و در مواقعی ایجاد دفرمگی و ایجاد چهره ای نامطلوب در بینی شوند. بنابراین نیاز است تا انحراف هرچند خفیف را برطرف ساخت.

هایپرتروفی شاخک های بینی

همچنین ممکن است درراینوسکوپی ابتدایی ، هایپرتروفی شاخک های بینی بزرگ شده باشد. علل مختلفی برای این بزرگی وجود دارد که از میان آن ها می توان به علل مختلف آلرژیک و یا انواع رینیت ها مثل رینیت های وازوماتور و یا انحراف یک طرفه ی بینی ( در این حالت طرفی که انحراف ندارد، ممکن است دچار هایپرتروفی جبرانی شاخک های بینی شود) و … اشاره کرد.

حتما نیاز است شاخک ها با استفاده از تکنیک ها و روش های مناسب جراحی کوچک شود. درصورتی که این کوچک شدن صورت نپذیرد، ممکن است بیمار بعد از جراحی بینی دچار تنگی نفس و یا اختلالات تنفسی شود.

در جراحی های زیبایی بینی لازم است، به نکات مهم و بیماری های زمینه ای بیمار توجه و دقت کرد. به طور مثال: اگر بیمار دچار رینیت آلرژیک و یا رینیت وازوماتور و یا دچار سینوزیت های مزمن یا ساب اکیوت باشد ، نیاز است؛ تا این عوارض حتما رفع و درمان شوند تا اختلال و مشکلی در نتیجه ی جراحی بینی ایجاد نکنند.

تاثیر فرم بینی در جراحی بینی

 

نکته ی مهم در تاثیر فرم بینی در جراحی بینی

نکته ی مهم در مبحث تاثیر فرم بینی در جراحی بینی ، این است که نوع درمان در افراد، بر اساس نوع و فرم بینی شان ، متفاوت می باشد. به طور مثال در بینی های گوشتی از تکنیک های جراحی بینی گوشتی  با ظرافت بالاتری استفاده می شود.

همچنین افرادی که بینی استخوانی دارند، دارای نحوه ی درمان کاملا متفاوتی هستند، به طوری که معمولا جراح بینی ، غضروف های موجود در تیغه ی بینی فرد، یا همان ناحیه ی سپتوم را تراش می دهد و از همان غضروف ها به منظور فرم دهی بینی فرد استفاده می کند تا ظاهر بینی شکیل و زیبا تر شود. تمامی موارد ذکر شده، به دلیل اهمیت فرم بینی در جراحی زیبایی بینی می باشد، زیرا در نظر گرفتن این پارامتر مهم ، به ارتقا کیفیت و موفقیت بعداز عمل جراحی و رضایت بیمار کمک شایانی می کند.

امروزه استفاده از تکنیک غضروف سازی به منظور ایجاد پایه برای نوک بینی و جلوگیری از افتادگی آن ، از جمله راهکار های مفید و حائز اهمیت در جراحی زیبایی بینی موفق ، به حساب می آید.

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

تزریق چربی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

(Visited 61 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر