دکتر مسعود ناصری صدر 4 جراحی زیبایی بینی 4 تاثیر سیگار در جراحی بینی
[wtr-time]

تاثیر سیگار در جراحی بینی

مصرف دخانیات اعم از قلیان و سیگار قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی ممنوع می باشد بدلیل اینکه نیکوتون موجود در سیگار اختلالاتی را در روند بهبودی بدلیل مشکلات انعقادی خون ایجاد می کند و موجب می شود که دوران نقاهت بعد از جراحی طولانی تر شود. دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد توصیه می کنند افراد سیگاری از دو هفته قبل از جراحی بینی به هیچ عنوان نباید از سیگار استفاده نمایند.

جراحی زیبایی بینی با بی هوشی عمومی صورت می گیرد در صورت مصرف دخانیات مشکلات زیادی در بی هوشی برایتان بوجود می آید به همین علت می باشد که مصرف دخانیات حتما باید قبل از جراحی بینی قطع گردد.

عمده ترین عوارض مصرف دخانیات در بی هوشی اختلالات تنفسی است، بنابرین مصرف دخانیات یک عامل برای خطرناک بودن بی هوشی برای شما محسوب می شود.

با قطع مصرف دخانیات قبل از جراحی زیبایی بینی می توان از بروز برخی از مشکلات مانند اختلالات تنفسی، خونریزی و عفونت جلوگیری کرد.

استعامال دخانیات بعد از جراحی بینی بر نتیجه جراحی بینی تاثیر منفی می گذارد و موجب می شود که بیمار نتواند نتایج مطلوبی را از این جراحی دریافت کند.

میزان تاثیر گذاری نیکوتین بر جراحی بینی

در افراد سیگاری روند بهبود به کندی پیش می رود زیرا نیکوتین موجود در سیگار موجب کاهش اکسیژن رسانی به بافت ها می شود این در حال است که برای بهبود بافت های آسیب دیده به میزان بیشتری اکسیژن نیازاست.

نوراپینفرین و اندروفین دو هورمون موجود در بدن هستند که نقش اصلی این دو هورمون کاهش درد می باشد در افراد سیگاری این دو هورمون نقش اصلی خود را به خوبی ایفا نمی کنند که این امر موجب می شود فرد بعد از جراحی بینی درد بیشتری را حس کند.

نتیجه گیری

در نتیجه توصیه می شود اشخاصی که به استعمال دخانیات می پردازند برای دریافت بهترین نتیجه به مدت زمان ذکر شده از استعمال دخانیات اجتناب نمایند زیرا مصرف سیگار موجب افزایش بروز عفونت و کند شدن روند بهبودی می شود

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

(Visited 12 times, 1 visits today)
دکتر مسعود ناصری صدر - متخصص حلق، گوش و بینی

دکتر سید مسعود ناصری صدر

Dr. Seyyed Masoud Nasseri Sadr

زمینه های تخصصی:

  1. متخصص گوش و حلق و بینی
  2. جراح پلاستیک صورت
  3. جراح سر و گردن و تیرویید

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا + جراحی پلاستیک بینی و صورت + جراحی فیس لیفت یا کشیدن پوست صورت وگردن + جراحی زیبایی پلک + تزریق چربی ژل و فیلر + تزریق بوتاکس “بیمارستان های طرف قرارداد” +بیمارستان بنت الهدی +بیمارستان امام حسین +بیمارستان ثامن الاًیمه +بیمارستان مهرگان +بیمارستان طالقانی +بیمارستان امام زمان +کلینیک جراحی حضرت معصومه +کلینیک جراحی گهرسا

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =

تماس سریع با دکتر ناصری صدر