مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

انحراف بینی

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

به بیماری گفته می شود که دچار انحراف بینی است که تیغه وسط بینی یا سپتوم به یک سمتی منحرف شده باشد و این انحراف در حدی باشد که در بیمار باعث بروز علائم بالینی و مشکلات تنفسی شده باشد.

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

علل ایجاد انحراف بینی

در رابطه با علل ایجاد انحراف بینی فرضیه های مختلفی وجود دارد اما شایعترین علتی که ذکر شده است ضرباتی است که در هنگام تولد نوزاد بروی بینی وارد می شود.

علائم انحراف بینی

  • سردرد
  • سینوزیت های مکرر
  • خرخر های شبانه
  • گرفتگی بینی

تشخیص انحراف بینی

تشخیص انحراف بینی در درجه اول با معاینه بالینی است و بعد از آن از اقدامات پاراکلینیکی مانند سی تی اسکن و آندوسکوپی استفاده می شود

درمان انحراف بینی

وجود انحراف در بینی در تمامی موارد نیاز به درمان ندارد، اما اگر علائمی که در قسمت قبل به آن ها اشاره شده بود در بیمار بوجود آید و آزار دهنده باشد درمان باید صورت گیرد، درمان انحراف بینی جراحی می باشد و درمان دارویی ندارد و اینکه بیمار تحت این عمل جراحی قرار گیرد یا خیر بستگی به علائم بالینی بیمار دارد و اینکه این علائم بالینی تا چه حدی برای بیمار مشکل ایجاد کرده است به همین دلیل مشاهده انحراف بینی در سی تی اسکن دلیلی برای عمل جراحی نمی باشد . صرفا باید به بیمار متذکر شد که عمل جراحی ممکن است باعث برطرف شدن علائمی مانند خرخرهای شبانه نشود زیرا خر خر می تواند علل دیگری هم داشته باشد و یکی از عللی که باعث تشدید آن می شود انحراف بینی است به همین علت قبل از عمل جراحی باید حتما اقدامات پاراکلینیکی انجام گیرد و مطمئن شد که علائم بالینی بعد از انجام این جراحی بهتر خواهد شد.

آیا احتمال عود بعد از جراحی انحراف بینی وجود دارد ؟

در پاسخ به این سوال دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد می فرمایند اگر در حین جراحی از تکنیکی استفاده شود که تیغه بینی در خط وسط ثابت نگه داشته شود به هیچ وجه امکان عود مجدد وجود ندارد.

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

(Visited 20 times, 2 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر