دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / استحمام بعد از جراحی بینی
22 جولای 2017

استحمام بعد از جراحی بینی

یکی از سوالات متداولی که از دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد پرسیده می شود نحوه استحمام بعد از جراحی بینی است که در این بخش توضیحاتی در رابطه با نکاتی که در استحمام بعد از جراحی بینی باید رعایت کنید داده می شود تا با رعایت این نکات بتوانید بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت نمایید.

دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد توصیه می کنند که شب قبل از جراحی زیبایی بینی استحمام کنید تا در روزهای اولیه بعد از انجام این جراحی نیاز به حمام کردن نداشته باشید.

در روز های اولیه بعد از جراحی بینی که به منظور حفاظت از بینی چسب و اسپلینت بروی بینی قرار داده شده است باید دقت نمایید که به هیچ وجه خیس نشوند به همین علت باید در هنگام استحمام کردن در هفته اول بعد از جراحی بینی از شستن صورت خودداری نمایید و از گردن به پایین را بشویید. استحمام کردن در هفته اول بعد از جراحی بینی نیاز به دقت و توجه بالایی دارد بنابرین می توانید از یک همراه در هنگام استحمام کردن کمک بگیرید زیرا به هیچ عنوان نباید گچ و اسپلینت بینی خیس شود . احتمال بلند شدن و افتادن اسپلینت در هنگام خیس شدن وجود دارد که این امر بروی نتیجه جراحی بینی می تواند تاثیر گذار باشد همچنین ممکن است در اثر خیس شدن گچ بینی پوست زیر گچ بینی دچار سوزش و خارش شود.

ممکن است در روز های اولیه بعد از جراحی بینی بدلیل استفاده از داروهای مسکن دچار خواب آلودگی شوید به همین علت در هنگام استحمام از یک فردی کمک بگیرید.

در هنگام استحمام کردن از حرکات بی حرکت سر خود جلوگیری نمایید و به هیچ عنوان سر خود را به سمت پایین خم نکنید.

طریقه صحیح حمام کردن در روزهای اولیه بعد از جراحی بینی

توصیه می شود از دوش های سیار و تلفنی برای شست و شو استفاده شود به این گونه که ابتدا از گردن به پایین و بدن شسته شود و برای شست و شوی موی سر بروی یک صندلی نشسته و با خم کردن سر به سمت عقب مو های بیمار توسط فرد دیگری شسته شود.

بعد از گذشت یک هفته از جراحی بینی برای برداشتن گچ و اسپلینت بینی باید به پزشک خود مراجعه نمایید که قبل از مراجعه کردن باید استحمام نمایید، می توانید گچ روی بینی را خیس کنید تا برداشتن گچ آسان تر باشد.

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

مقالات مرتبط

جراحی بینی مردانه

امروزه زیبایی همانقدر که برای بانوان دارای اهمیت است، برای آقایان نیز مهم است. جراحی رینوپلاستی میان آقایان طرفداران زیادی را به خود...

بیشتر بخوانید
جراحی طبیعی بینی

جراحی بینی یگی از متداول ترین جراحی های زیبایی صورت بوده که خانم ها و آقایان از آن بهره برده و رضایت زیبایی را کسب می‌کنند. چندی پیش که...

بیشتر بخوانید

دیدگاه ها

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.