دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند

با توجه به این که افرادی که به اختلالات ایمنی در خصوص دیابت مبتلا بوده و همزمان می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند، باید نکاتی را در این خصوص بدانند تا بتواند این جراحی را انجام دهند.

آیا مبتلا به دیابت هستید ودوست دارید تا بینی خود را جراحی نمایید؟!!!!!! می توانید با دکتر ناصری صدر مشورت نمایید تا بعد از بررسی شرایط شما جراحی را انجام دهد. می توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی نیز مراجعه نمایند. راه های ارتباطی با دکتر ناصری صدر 

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

بیشترین میزان انجام جراحی بینی در افراد دیابتی جراحی اندوسکوپی سینوس و بعد از آن جراحی زیبایی بینی گزارش شده است. حال با کمک دکتر ناصری صدر به توضیح این موارد خواهیم پرداخت.

در گروه افرادی که به دیابت نوع دوم مبتلا هستند، نیز میزان انجام جراحی بینی بسیار بیشتر است.

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

شرایط انجام جراحی بینی در افراد دیابتی

افرادی که به دیابت مبتلا هستند با توجه به نوع دیابتی که به آن مبتلا هستند، باید آزمایش های مخصوصی را قبل از انجام جراحی زیبایی بینی انجام دهند. همچنین در صورتی که از انسولین استفاده می کنند و یا تحت نظر هستند، باید در خصوص انجام این نوع از جراحی زیبایی از پزشک متخصص خود تاییدیه دریافت نمایند. بعد از انجام تست های مخصوص این گروه از افراد و نامه تاییدیه جراحی بینی انجام می شود.

همچنین از بیمار یک پرسشنامه که شامل تمامی شرایط او می باشد و پر کرده دریافت می شود.

برای انجام جراحی زیبایی بینی در این افراد نیاز است تا در اتاق عمل تیم پزشکی مخصوصی باشند تا بتوانند بیمار را در زمان انجام جراحی زیر نظر داشه باشند.

جرایح اندوسکوپی سینوس در افراد دیابتی

از جمله بیماری های مزمن که افراد زیادی را سالیانه وارد به انجام جراحی اندوسکوپی سینوس می نماید، سینوزیت است. از جمله علائم سینوزیت داشتن سرگیجه های بدون علت، گرفتگی و سردرد می باشد.

افرادی که اقدام به درمان سینوزیت خود با جراحی اندوسکوپی سینوس می نمایند، اثرات و عوارضی را که به دلیل این بیماری داشته اند، کاهش خواهد یافت.

افرادی که در سال اقدام به جراحی اندوسکوپی سینوس می نمایند، نیز ممکن است به دیابت مبتلا باشند و آخرین درمان برای سینوزیت مزمن، انجام جراحی اندوسکوپی سینوس است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی و جراحی اندوسکوپی سینوس

افراد دیابتی نیز همانند افراد عادی می توانند این دو نوع از جراحی بینی را انجام دهند به شرطی که به تمامی مراقبت های بعد از جراحی بینی که توسط جراح بینی و پزشک خودشان گفته می شود، عمل کنند.

زیرا دیابت سبب می شود تا سیستم ایمنی بدن ضعیف بوده ممکن است برش و زخم هایی که به دلیل انجام جراحی ایجاد شده است، به راحتی درمان نشود.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی در افراد دیابتی

شامل  موارد زیر است:

میزان قند خود را قبل از انجام جراحی بینی مدام چک کرده و باید این میزان از قند خون را بینی 120 تا 180 باشد. پس تمامی دارو ها و مراقبت های حین درمان باید قبل از جراحی بینی نیز رعایت شود.

قبل از انجام جراحی بینی باید آزمایش های روتین برای تعیین میزان قند مشخص شود.

قند خون نرمال برای انجام جراحی زیبایی بینی باید 150 یا کمتر باشد. این میزان قند خون باعث می شود تا فرد حین و بعد از انجام جراحی بینی با مشکلی رو به رو می شود.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که حتما باید قبل از انجام جراحی بینی در خصوص بیماری خود اطلاع دهید.

اقدامات مهم دیگر قبل از جراحی بینی در افراد دیابتی

از مهمترین اقداماتی که باید مد نظر باشد این است که افرادی که به دیابت مبتلا هستند، باید اقداماتی را باعث کاهش شدید قند خون و یا همان هیپوگلیسمی می شود را انجام ندهند. زیرا به طور معمول، افرادی که برای انجام جراحی آماده می شوند، نیز به مدت 12 ساعت چیزی نمی خورند، ولی این امر در افراد دیابتی فقط دو ساعت قبل از جراحی نیز می باشد و باید قند خون با خوردن خوراکی های سبک تنظیم شود.

همچنین بیماران دیابتی بعد از انجام جراحی نباید میزان قرص و دارو های تجویزی خود را تغییر داده و یا اصلا مصرف نکنند . بلکه باید طبق تجویز پزشک خود این کار را انجام دهند.

می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه نموده و یا با مطب دکترناصری صدر از طریق راه های ارتباطی، مشاوره دریافت نماییدو

برخی از مقالات مرتبط :

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی تیروئید

آزمایشات قبل از جراحی بینی 

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی 

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

(Visited 48 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر