دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

ممکن است بعد از جراحی بینی مدت زمان اندکی بدلیل انسداد بینی قادر نباشید که به راحتی از راه بینی نفس بکشید و دچار گرفتگی بینی شوید بروز این عارضه می تواند بدلیل تورم و تجمع خون در داخل بینی باشد.

کمک به رفع مشکل گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی

یکی از نگرانی های افراد بعد از جراحی بینی مشکلات تنفسی بدلیل انسداد بینی بعد از جراحی است، این افراد تصور می کنند که دیگر هرگز قادر نخواهند بود به راحتی نفس بکشند در صورتی که این یک تصور اشتباه می باشد و مشکل گرفتگی و تنفسی بینی با گذشت زمان از بین می رود. ممکن است در روزهای اولیه بعد از جراحی بینی بیماران احساس گرفتگی بینی داشته باشند که علت این گرفتگی تورمات ایجاد شده در داخل و خارج بینی می باشد . به هیچ عنوان نگران انسداد و گرفتگی بینی نباشید زیرا بطور کلی در مدت کمتر از یک ماه تمامی این مشکلات برطرف می شود. چنانچه بعد از جراحی بینی با مشکل گرفتگی بینی مواجه بودید با رعایت مواردی که در زیر توضیحاتی در رابطه با آن ها داده شده است می توانید به بهبود تنفستان و رفع این گرفتگی کمک نمایید:

داشتن استراحت کافی بعد از جراحی بینی کمک شایانی در رفع تورمات بینی می کند، سرتان را در زمان خواب بالاتر از سطح بدن نگه دارید .

از خم شدن های بی مورد و بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایید

به تمامی دستورالعمل های جراح بینی گوش فرا دهید و بطور کامل پیروی نمایید این دستورالعمل ها می تواند شامل مصرف مرتب داروهای تجویزی، شست و شوی بینی و استفاده از مرطوب کننده باشد رعایت تمامی این دستورالعمل ها کمک شایانی در کاهش تورم و رفع گرفتگی بینی می کند.

میزان ورم بینی با مصرف مواد غذایی شور، گرفتن دوش آب داغ و نوشیدن الکل افزایش می یابد به همین علت بعد از جراحی بینی از مصرف این مواد غذایی و استحمام با دوش آب داغ پرهیزنمایید .

رعایت تمامی موارد فوق می تواند به کنترل و کاهش مشکلات تنفسی کمک شایانی کند . با بطرف شدن ورم بینی و بهبود بینی می توان مانند گذشته از طریق بینی تان تنفس کنید . در صورتی که با گذشت زمان و رعایت موارد فوق مشکل گرفتگی بینی شما برطرف نشد جراح خود را مطلع سازید تا به منظور برطرف کردن مشکل روش مناسبی را برای شما بکار گیرد .

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

(Visited 49 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر