دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی پلک / جراحی زیبایی پلک ابرو یا بلفاروپلاستی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی زیبایی پلک ابرو یا بلفاروپلاستی

با جراحی زیبایی پلک بالا چشمانی آهویی و زیبا داشته باشید!!!

چشم ها مرکز زیبایی صورت هستند و به عقیده ی کارشناسان زیبایی تاثیر گذارترین عضو صورت در رابطه با زیبایی، چشم ها هستند. چشمان هر فردی علاوه بر این که حالات درونی او را نشان می دهند، سن فرد را نیز تا حدودی اعلام می کنند. لازم است بدانید با افزایش سن اولین عضوی که در صورت پیر می شود چشم ها و پلک ها هستند. اما پلک بالا نقش بسیار موثری در زیبایی چشم ها دارد. جراحی زیبایی این پلک موجب می شود تا زیبایی به چشم ها باز گردد و سن فرد کمتر نشان داده شود. در این مقاله قصد داریم شرح علمی این جراحی را از زبان بهترین متخصص جراحی زیبایی پلک مورد بررسی قرار دهیم.

 بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا یعنی چه؟

بلفاروپلاستی یعنی جراحی زیبایی پلک ها که موجب جوان شدن چشم ها و از بین بردن نقص های زیبایی آن ها می شود. این عمل جراحی به منظور از بین بردن پف پلک ها، از بین بردن افتادگی پلک ها، و همچنین از بین بردن پوست اضافی اطراف چشم، انجام می شود.

در رابطه با جراحی زیبایی چشم باید بگوییم پفی که در پشت پلک بالا مشاهده می شود اگر چه عمدتا به دلیل افزایش سن است اما عواملی مانند بیماری کم کاری یا پر کاری تیروئید نیز می توانند موجب ایجاد پف پلک بالا شوند.

تاثیر افزایش سن بر روی پلک ها با یکدیگر متفاوت است. با افزایش سن پلک بالا دچار پوست اضافی می شود تا جایی که گاه ممکن است این پوست اضافی جلو دید فرد را بگیرد اما با افزایش سن پلک پایین دچار پف و چین و چروک می شود. برای درمان این تاثیرات ناشی از افزایش سن می توان از جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی چشم استفاده کرد. با این جراحی زیبایی ، متخصص جراحی پلک پوست مزاحم و اضافی پلک بالا را بر می دارد. اگر چین و چروک های پلک بالا زیاد باشند، در نتیجه پوست اضافی ناشی از این چین و چروک ها روی چشم قرار می گیرد و موجب می شود دید فرد کم شود. این کاسته شدن میدان دید می تواند فرد را هنگام انجام امور روزمره مثل مطالعه یا رانندگی اذیت کند. در چنین شرایطی پزشک متخصص جراحی زیبایی پلک با برداشتن این پوست اضافی علاوه بر آن که موجب زیبایی چشم های فرد می شو، میدان دید وی را نیز بهبود می بخشد و محدودیت های اضافی را نیز از بین می برد.

در اکثر چشم ها پلک بالا یک چین به صورت عرضی دارد که موجب می شود پلک بالا مزاحمتی برای بینایی چشم ایجاد نکند. لازم است بدانید در زرد پوستان این گونه نیست. چشم آن ها چین عرضی را ندارد و در نتیجه یک پلک اضافی روی پلک آن ها قرار گرفته است که موجب کاهش میدان دید آن ها می شود. به راحتی با انجام جراحی زیبایی پلک می توان این مشکل را برطرف نمود.

روش های انجام جراحی زیبایی پلک بالا

پزشک متخصص جراحی زیبایی چشم، جراحی زیبایی پلک بالا را می تواند به سه روش انجام دهد:

  1. بی حسی موضعی: این روش به این صورت است که جراح مانند دندانپزشک موضع مورد نظر را بی حس یا سر می کند. در واقع باید بگوییم پزشک سر کننده ی مورد نظر را که اغلب اوقات لیدوکائین است، در اطراف پلک بالا و خود پلک می زند تا آن ناحیه به صورت کامل به حس شود. در چنین شرایطی بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند اما اضطراب وی همچنان باقی است که این امر ممکن است موجب اختلال در فرآیند شود.
  2. نیمه بی هوشی: در روش جراحی زیبایی پلک بالا به صورت نیمه بی هوش علاوه بر آن که جراح مورد نظر پلک بالا و اطراف آن را سر و بی حس می کند، داروی ضد درد و ضد اضطراب را نیز از طریق تزریق در رگ به بیمار منتقل می کند تا علاوه بر این که بیمار دردی احساس نکند، اضطراب او نیز از بین برود.
  3. بی هوشی کامل: در این روش جراحی پزشک بیمار را به صورت کامل بی هوش می کند تا بتواند جراحی را با موفقیت انجام دهد.

روش جراحی زیبایی پلک بالا

برای جراحی زیبایی پلک بالا، جراح برش را دقیقا در محل چین طبیعی چشم انجام می دهد بنابراین جای برش روی پلک باقی نمی ماند. جراح بعد از برداشتن پوست اضافه اگر لازم باشد کیسه های چربی را نیز بر می دارد و محل برش را با ظرافت می دوزد.

دکتر مسعود ناصری صدر جراح پلاستیک صورت در مشهد در انجام جراحی پلک، جراحی زیبایی گوش، جراحی بینی و…   دارای تبحر بالایی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.
(Visited 195 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر