دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی گوش / جراحی زیبایی لاله گوش
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی زیبایی لاله گوش

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

جراحی زیبایی لاله گوش- Otoplasty

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش یک عمل زیبایی است که به منظور تغییر اندازه، موقعیت یا تناسب گوش با سایر اجزای سر و صورت انجام می گیرد. نتیجه حاصل از جراحی زیبایی گوش تا حدود زیادی بستگی به تغییرات مورد نظر هر فرد بستگی دارد، اما به طور کلی این عملها موجب تقویت اعتماد به نفس به ویژه در کودکان و نوجوانان می شود. اگر گوشهای کودک زیاد از دو طرف سر بیرون زده باشد (گوش بزرگ و برجسته باشد)، می توان از طریق عمل پینینگ، لاله گوش را صافتر و آن را هم سطح تر با سر نمود. اگر یکی از گوش ها بالاتر از گوش دیگر قرار گرفته است، می توان با عمل اصلاح موقعیت گوش، تقارن بین گوشها در دو طرف سر را برقرار کرد. گوش هایی که اندازه خیلی بزرگ و غیرطبیعی دارند را نیز می توان در جریان یک عمل مجزا و یا همراه با سایر مشکلات گوش، درمان نمود.

جراحی-زیبایی-گوش

جراحی-زیبایی-گوش

در کودکان غضروف گوش به اندازه کافی نرم است و میتوان از اسپلینت برای فرم دهی گوش در زمان جراحی استفاده کرد. این عمل جراحی در کودکان معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام میشود، اما در بزرگسالان که بافت غضروف گوش سختتر شده است، برای انجام این عمل باید بریدگی های کوچکی بر روی گوش ایجاد شده و از طريق اين برشها، قسمت هایی از بافت غضروف گوش برداشته شود یا موقعیت آن اصلاح شود.

پزشک جراح ممکن است بسته به وضعيت آناتومي گوش شما و تغييراتي که ميخواهيد در شکل گوش ايجاد کنيد، بريدگي مورد نظر را در داخل يا پشت گوش شما ايجاد کند. سپس غضروف يا بافت نرم اضافهاي که باعث ميشود گوش شما زياد به طرف بيرون قرار بگيرد برداشته ميشود. اگر تاخوردگيهاي طبيعي در شکل لاله گوش شما وجود نداشته باشد، مي توان در همين مرحله از طريق شکل دادن غضروف گوش با بخيههاي دائمي و يا تراشيدن و فرمدهي غضروف، اين تاخوردگيها را در آن ايجاد کرد. در بعضي موارد براي دستيابي به نتايج مورد انتظار، لازم است از چند تکنيک مختلف به طور همزمان در جراحي زيبايي گوش استفاده شود.

بهترین زمان جراحی لاله گوش

ساختار لاله گوش متشکل از غضروف و بافت میباشد که توسط یک پوست نازک پوشانده شده است.

این ساختمان غضروفیهمبندی توسط رباطات و عضلات به سر متصل شده است و روی سطح آن در قدام یکسری چین و شکنج وجود دارد که از نظر زیباییشناختی مهم است.

تشکیل لاله گوش از هفته هفتم جنینی شروع می‌شود و در ماه ششم بارداری به تکامل می‌رسد. یک‌سری اختلالات تکاملی در دوران جنینی باعث بیرون‌زدگی و ازبین‌رفتن چین‌های سطح لاله گوش می‌شود که به آن Lop Ear می‌گویند.

در حالت نرمال فاصله لاله گوش از جمجمه درحد 15 تا 20میلی‌متر و زیباترین زاویه بین این دو در حد 30درجه است که زاویه بین 25 تا 35درجه طبیعی تلقی می‌شود و زاویه بیش از 45درجه به‌عنوان غیرنرمال در نظر گرفته می‌شود.

تکنیک‌های جراحی مختلفی برای تصحیح این اختلال آناتومیک به‌کار می‌رود که هدف تمام آن‌ها ایجاد زاویه طبیعی و چین و شکنج‌های روی لاله گوش است.

رشد لاله گوش تا سه سالگی درحدود 85درصد و تا پنج سالگی تقریباً کامل شده است و به همین دلیل می‌توان جراحی زیبایی لاله گوش را از پنج تا شش سالگی انجام داد. هرچند پس از آن هم تا هر سنی انجام‌پذیر است.

از نظر روان‌شناختی بهتر است جراحی قبل از شروع دوران تحصیل باشد تا این اختلال آناتومیک باعث عوارض روحی و تمسخر کودک توسط دیگر هم‌کلاسان نشود.

این جراحی در بزرگ‌سالان با بی‌حسی موضعی و در اطفال تحت بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود.

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

(Visited 70 times, 1 visits today)
برچسب ها:

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با دکتر ناصری صدر