دکتر ناصری صدر / جراحی زیبایی بینی / جراحی بینی در مشهد
13 می 2019

جراحی بینی در مشهد

جراحی زیبایی بینی یا تغییر شکل بینی یکی از رایج ترین روش های جراحی پلاستیک می باشد. بسیاری از افراد از اندازه یا ظاهر بینی خود ناراضی هستند. بینی ها در مرکز صورت قرار دارد و بسیاری از افراد برای جراحی تغییر شکل بینی یا رینوپلاستی اقدام می کنند تا یک هماهنگی بیشتر با سایر اجزای صورت آنها به دست آید. گاهی اوقات این مشکل مربوط به موقعیت چانه یا فک می باشد اما بیماران تمایل دارند نارضایتی خود را نسبت به بینی خود اطلاق کنند.

در حالی که تکنیک های جراحی بسیار پیشرفته ای ابداع شده است اما محدودیت هایی وجود دارد که بینی تا چه حد می تواند تغییر کند.

جراحی بینی توسط دکتر ناصری صدر
جراحی بینی توسط دکتر ناصری صدر

نتایج بستگی به اندازه بینی، وضعیت پوست و سن بیمار دارد. مهمترین موضوع این است که ارتباطی بین بیمار و جراح در مورد آنچه که بیمار تمایل دارد و آنچه که قابل دستیابی است، مشخص شود. بیماران نیز باید در نظر داشته باشند که عمل جراحی به تنهایی نمی تواند مشکلات روانی یا اجتماعی را که ممکن است به بینی آنها یا به طور کلی ظاهر آنها مرتبط می شود را حل کند.

شایع ترین دلایل برای افرادی که نیاز به عمل بینی دارند چیست؟ 

دلایل زیبایی

اکثر افرادی که بینی خود را دوست ندارند، نگرانی هایی در مورد پل یا نوک بینی خود دارند. در پل، و یا در پشت، مردم اغلب در مورد داشتن قوز یا برآمدگی بینی شکایت می کنند.

دلایل پزشکی

سایر بیماران ممکن است به علت آسیب دیدن بینی به انجام جراحی زیبایی بینی تمایل داشته باشند که در اثر آن ممکن است بینی بعد از یک حادثه شکسته شود یا دچار آسیب شود. سایر افراد نیز ممکن است مشکلات تنفسی مربوط به راه هوایی بینی را داشته باشند. در این حالت جراح بینی بهبود تنفس در حین رینوپلاستی را هم باید مد نظر قرار دهد.

تغییرات پس از جراحی بینی

جراحی بینی عمدتا سبب تغییرات زیر می شود:

1-   اصلاح برآمدگی های روی پل بینی

2-   اصلاح نوک بینی از طریق جراحی نوک بینی

3-   اصلاح طول بینی

4-   اصلاح پهنای بینی

5-   اصلاح و کوچک کردن سوراخ های بینی

6-   کمک به تنفس بهتر

دکتر مسعود ناصری صدر جراح پلاستیک صورت در مشهد در انجام جراحی  بینی متناسب با چهره دارای تبحر بالایی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

 تکنیک های جراحی بینی

در حال حاضر انواع جراحی بینی در دو دسته کلی قرار می گیرند. در صورتی که عملیات تغییر شکل بینی از داخل بینی انجام شود این تکنیک یک رینوپلاستی بسته می باشد اما در صورتی که با انجام یک برش کوچک بر روی بینی و بالا بردن پوست انجام گیرد به عنوان یک رینوپلاستی باز شناخته می شود.

پل بینی

در صورتی که پل بینی عمل شود، جراح استخوان و غضروفی را از بین می برد که سبب بروز برآمدگی در آن شده است. در این حالت بینی ممکن است شکسته شود تا سایر استخوان ها جابجا شده و به هم نزدیک تر شوند در نتیجه بینی باریک شود.

نوک بینی

هنگامی که نوک بینی تحت عمی جراحی قرار می گیرد، قسمتی از غضروف نوک بینی نیاز است حذف شود یا تغییر یابدهای . این کار از طریق سوراخ بینی انجام می شود یا با یک برش کوچک در میان بینی (به نام کلوملا) در یک رینوپلاستی باز انجام می گیرد.

طول

یک جراح می تواند ساختار مرکزی بینی را که به عنوان سپتوم شناخته می شود، تغییر دهد و سبب کاهش طول بینی شود.

عرض

با شکستن و تغییر موقعیت استخوان بینی، جراح می تواند عرض بینی را کاهش دهد آن را باریک تر کند.

اضافه کردن غضروف در جراحی بینی

جراحان همچنین می توانند به بینی گرافت غضروف از سپتوم یا گاهی اوقات ایمپلنت های سیلیکون را اضافه کنند. این نوع از عملیات برای صاف کردن پل یا بالا دادن نوک بینی استفاده می شود.

مشاوره قبل از جراحی بینی

عملیات رینوپلاستی توسط یک جراح بینی حاذق انجام می شود. قبل از عمل، نیاز است طی جلسات مشاوره میزان انتظارات از جراحی بینی مورد بررسی قرار گیرد .

چه انتظاراتی باید از جراحی بینی داشت؟ 

عملیات جراحی بینی معمولا بین 90 تا 180 دقیقه، بسته به تکنیک مورد استفاده زمان می برد. پس از جراحی زیبایی بینی، ممکن است بیماران به مدت 1 یا 2 شب در بیمارستان بستری شوند. همچنین نیاز است یک اسپلینت برای بالا نگه داشتن بینی به مدت 7 روز روی آن قرار گیرد.

بهتر است تا دو هفته پس از جراحی زیبایی بینی در منزل استراحت کنید. پس از 3 تا 5 روز می توانید پیاده روی کنید. همچنین پس از سه هفته می توانید شنا کردن را آغاز کنید اگرچه از تمرین شدید ورزشی باید برای چهار تا شش هفته اجتناب کنید. معمولا دوران بهبود در جراحی بینی به روش بسته حدود دو هفته می باشد و در آن هیچ زخم خارجی وجود نخواهد داشت، اما اگر بینی نیاز باشد در طول رینوپلاستی شکسته شود، حدود هفت تا ده روز کبودی در اطراف چشم ها وجود خواهد داشت.

در صورتی که جراحی بینی به روش باز انجام گیرد پوست بینی از روی آن بلند می شود بنابراین جراح بینی دارای دید بهتری است و راحت تر می تواند غضروف و استخوان ها را تغییر دهد با این حال میزان تورم و دوره نقاحت در این روش بیشتر خواهد بود. پس از رینوپلاستی ممکن است حس بویایی برخی بیماران تغییر کند یا متوجه شوند که تنفس بینی آنها بهتر شده است.

خونریزی شدید پس از جراحی بینی معمولا نادر است. بعضی از بیماران چندین هفته درد را تجربه می کنند. برخی از هم ممکن است از نتیجه بینی خود ناراضی باشند اما در این حالت بهتر است منطقی باشید و انتظار تغییرات بیش از حد را نداشته باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی جراحی بینی و انواع تکنیک های آن پرداختیم. بهتر است دقت کنید که عمل رینوپلاستی حتما باید تحت نظر جراح بینی حاذق انجام گیرد تا بهترین نتایج حاصل شود. دکتر مسعود ناصری صدر به عنوان بهترین جراح بینی در مشهد در انجام جراحی بینی در مشهد دارای تبحر بالایی هستند و تاکنون جراحی های موفق بسیاری داشته اند. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

جراحی بینی مردانه

امروزه زیبایی همانقدر که برای بانوان دارای اهمیت است، برای آقایان نیز مهم است. جراحی رینوپلاستی میان آقایان طرفداران زیادی را به خود...

بیشتر بخوانید
جراحی طبیعی بینی

جراحی بینی یگی از متداول ترین جراحی های زیبایی صورت بوده که خانم ها و آقایان از آن بهره برده و رضایت زیبایی را کسب می‌کنند. چندی پیش که...

بیشتر بخوانید

دیدگاه ها

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.