27 فوریه 2019

انواع جراحی بینی

انواع جراحی بینی

چه اطلاعاتی در مورد انواع جراحی بینی دارید؟

جراحی زیبایی بینی مخاطبان بسیار زیادی را در سطح جهانی به خود اختصاص داده است. طبق آمار به دست آمده جراحی بینی در زمره ی جراحی های مطرح و شایع قرار دارد که افراد زیادی را با هر جنسیت و در هر سنی به خود جذب کرده است.

در این مقاله به معرفی انواع جراحی بینی می پردازیم.

جراحی بینی گوشتی

همانطور که در مقاله ی جراحی بینی گوشتی بیان شد، اگر ضخامت پوست بینی فردی زیاد باشد و همچنین اسکلت بینی و بافت غضروفی آن ضعیف باشد در اصطاح فرد دارای بینی گوشتی می باشد.

جراحی این نوع بینی از حساسیت بالایی برخوردار است زیرا جراح بینی باید با توجه به کمبود بافت غضروفی میزان دستکاری برای فرم دهی بینی را تعیین نماید. اکثر افرادی که دارای بینی گوشتی هستند نگران برگشت حجم بینی بعد از عمل جراحی می باشند.

لازم به ذکر است اگر جراحی بینی گوشتی طبق اصول و با دقت انجام شود، شاهد بزرگ شدن بینی بعد از جراحی نمی باشیم. همچنین لازم به ذکر است که میزان کبودی و تورم بعد از جراحی بینی گوشتی بسته به میزان کمی بیشتر می باشد.

جراحی بینی مردانه

جراحی بینی مردانه

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای پوست کم ضخامت و بافت غضروفی مناسب می باشد. بنابراین جراح می تواند در حین عمل بینی، تغییرات بیشتری را برای فرم دهی مناسب اعمال کند.

لازم به ذکر است افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند، کاندید مناسب تری برای جراحی بینی فانتزی می باشند.

جراحی بینی ترمیمی

برخی از افراد از جراحی اولیه ی خود احساس رضایت ندارند و تصمیم دارند مجدد بینی خود را عمل کنند تا بینی خود را به فرم ایده آل برسانند. شایان ذکر است عمل ترمیمی نیازمند  دقت و تبحر بسیار بالای جراح می باشد. زیرا در جراحی مجدد میزان بانک غضروفی بینی کم است و ممکن است با جراحی نامناسب فرم و شکل بینی بدتر از حالت قبل شود.

بنابراین توصیه ی ما به شما هم وطنان عزیز مشهدی این است تا با انتخاب بهترین جراح بینی در مشهد، جراحی بینی ترمیمی رضایت بخش و مورد قبولی را به خود هدیه دهید.

نمونه جراحی بینی دکتر مسعود ناصری صدر

نمونه جراحی بینی دکتر مسعود ناصری صدر

جراحی شکستگی بینی

تصادف و یا هر اتفاق دیگری ممکن است باعث شکستگی بینی شود. افرادی که دچار شکستگی بینی می شوند معمولا دچار اختلالات تنفسی می شوند. این افراد بیشتر به بعد درمانی عمل جراحی بینی توجه دارند و می خواهند مشکلات ناشی از شکستگی بینی آن ها رفع شود.

اما قابل ذکر است که همزمان با جراحی شکستگی بینی می توان فرم و ظاهر زیباتری را برای بینی فرد ایجاد کرد.

خلاصه مطلب

با مراجعه به پزشک شرایط ظاهری و درونی بینی شما مورد بررسی قرار می گیرد. به طور مثال افرادی هستند که در ظاهر هیچ مشکلی در بافت بینی خود ندارند ولی در گرافی های تهیه شده توسط سی تی اسکن، مشاهده شده است که دارای انحراف تیغه ی بینی می باشند.

بنابراین پزشک بعد از بررسی های لازم و متناسب با شرایط بیمار، یکی از انواع جراحی بینی را انتخاب می کند.

مقالات مرتبط

جراحی بینی مردانه

امروزه زیبایی همانقدر که برای بانوان دارای اهمیت است، برای آقایان نیز مهم است. جراحی رینوپلاستی میان آقایان طرفداران زیادی را به خود...

بیشتر بخوانید

دیدگاه ها

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.