شماره های تماس (051) 38 52 58 30
ساعات کاری مطب شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه 21:00 - 17:00
آدرس مطب مشهد، خیابان ابن سینا، میدان بیمارستان امام رضا، ساختمان پزشکان آفتاب، طبقه4
ورزش بعد از عمل بینی
30 مه

ورزش بعد از عمل بینی

ورزش بعد از عمل بینی

توصیه های لازم ورزشی بعد از جراحی بینی

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی به عملی گفته می شود که برای از بین بردن نقص بینی، کوچک‌ تر یا بزرگ ‌تر شدن بینی، از بین بردن قوز آن، اصلاح نوک بینی انجام می شود. انجام ورزش‌ها پس از عمل زیبایی بینی دارای محدودیت ها و موانعی هستند که باید آن ها را جدی بگیرید تا اختلالی در روند بهبود نتیجه عمل برای شما ایجاد نکنند. ممکن است که برای شما سوالات زیادی در رابطه با فعالیت های ورزشی ایمن بعد از عمل، زمان مناسب برای شروع ورزش بعد از عمل بینی و بایدها و نبایدهای پس از جراحی زیبایی بینی ایجاد شود. بنابراین سعی داریم تا راهنمای مفیدی را برای این کار در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

بعد از جراحی بینی عموماً باید بین یک هفته تا ۱۰ روز استراحت کرد و بهتر است که از انجام مکالمات تلفنی طولانی، فعالیت های اجتماعی و حرکات زیاد صورت پرهیز کنید. برای آغاز فعالیت های ورزشی نیاز است تا نکاتی را رعایت کنید تا در دوره نقاهت با مشکل رو به رو نشوید. حدوداً دو هفته پس از رینوپلاستی می‌توانید ورزش‌های ملایم را به تدریج شروع کنید، اما برای شروع برنامه ورزشی معمول باید سه تا چهار هفته صبر کرد. شروع زودهنگام فعالیت‌های ورزشی در روند التیام بینی اختلال ایجاد می‌کند. زیرا ورزش، سبب افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود؛ بنابراین ممکن است به خونریزی بینی، کبودی یا دیگر عوارض جراحی بینی بیانجامد.

هفته اول

بسیاری از پزشکان بعد از استراحت حداقل یک هفته پیاده روی با سرعت آهسته برای پیشگیری از لخته شدن خون را توصیه می کنند، زیرا در این مرحله فشار خون نباید افزایش یابد؛ چرا که به دنبال آن احتمال ورم، تغییر شکل بینی و خونریزی از بینی را در پی خواهد داشت. بعد از ۳ هفته می توانید سرعت پیاده روی خود را افزایش دهید اما دویدن را می توانید حداقل به ۱ ماه تا ۱ ماه و نیم بعد از عمل خود موکول کنید تا ورم صورت و بینی شما کاهش یابد.

دکتر مسعود ناصری صدر جراح پلاستیک صورت در مشهد در انجام جراحی بینی در مشهد دارای تبحر بالایی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

هفته سوم

انجام ورزش های سبکی مانند یوگا بعد از ۳ هفته نیز مانعی نخواهد داشت. البته سعی کنید به مدت یک ماه از خم شدن در این ورزش پرهیز کنید. همچنین ۳هفته تا یک ماه بعد از عمل نیز می توانید به استخر بروید اما باید از شیرجه زدن داخل استخر، استفاده از سونای خشک و تر پرهیز کنید.

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

نمونه جراحی بینی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

ماه سوم

اگر به بدن سازی می روید، بهتر است بعد از دو ماه با استفاده از تردمیل و وزنه های سبک شروع کنید. مثلاً اگر قبل از عمل وزنه ۱۰ کیلویی را بلند می کردید، توصیه می شود یک چهارم همین وزنه را بلند کنید ولی مدت زمان آن را ۴ برابر کنید. با این کار هم میزان انرژی مصرف شده مانند قبل است و هم کار لازم برای عضلات شما صورت میگیرد و به بینی هم فشار وارد نمی شود و ورم آن بیشتر نخواهد شد.

ماه ششم

ورزش های سنگینی مانند فوتبال، کشتی و والیبال بهتر است که بعد از ۶ ماه و ورزش های سنگین تری مانند بوکس یا تکواندو که احتمال ضربه و آسیب به صورت شما وجود دارد را بعد از ۱ سال انجام دهید.

کلام آخر

اگر دوست دارید تا نتیجه دلخواهی از عمل بینی خود داشته باشید، بهتر است که مراقبت های بعد از جراحی بینی را جدی بگیرید تا با مشکل رو به رو نشوید. علاوه بر آن بهتر است درباره زمان سفر بعد از عمل بینی هم با جراح خود مشورت کنید. همچنین شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده

پاسخ

3 × چهار =

Call Now Button