رژیم غذایی پس از عمل بینی

رژیم غذایی پس از عمل بینی

رژیم غذایی پس از عمل بینی

رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی بینی، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد بنابرین به تمامی توصیه های پزشکتان در رابطه با رژیم غذایی بعد از جراحی گوش فرا دهید.

رعایت یک رژیم غذایی مناسب در روند بهبودی کبودی ها و التهابات و پشت سر گذاشتن دوره نقاهت بسیار تاثیر گذار می باشد، دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد به منظور پیشگیری از عواقب جانبی و بروز مشکلات خاص در رابطه با رژیم غذایی پس از جراحی توصیه هایی می کنند که در این مقاله به بیان این توصیه ها می پردازیم :

رژیم غذایی پس از عمل بینی

رژیم غذایی پس از عمل بینی

ساعات ابتدایی پس از جراحی بینی

به منظور جلوگیری از تهوع و استفراغ بعلت داروهای بیهوشی در دو ساعت اولیه بعد از جراحی بینی چیزی نخورید .برای شروع آبمیوه های طبیعی و سبک را مصرف کنید . لازم است برای صرف مایعات از نی کمک بگیرید . پس از چند ساعت می توان غذا خورد . غذاهایی که نیاز به جویدن ندارند و حالت پوره ای یا نرم داشته باشند ، برای بیمار ایده آل بوده و از آسیب رسیدن به بافت های جراحی جلوگیری می کند .

روزهای ابتدایی

مصرف مایعاتی چون آب کرفس کمک بسزایی در کاهش آثار کبودی دارند .

میوه های متنوع و تازه به تسریع در التیام زخم های درونی انجامیده و نیز لازم است بدانید صرف غذاهای سفت و سخت همانند ته دیگ ، ساندویچ ، سیب درسته و . . . که نیاز به گاز زدن شدید دارند تا 10 الی 12 روز پس از عمل ممنوع است .

در روز های ابتدایی مصرف سوپ ، سیب زمینی پخته به شکل آبپز یا بخار پز ، سبزیجات پخته شده و . . . را باید با قاشق های کوچک میل نمایید .

هفته های پس از عمل

تا هفته ها رژیم غذایی پس از عمل بینی باید فاقد نمک زیاد باشد . به عبارت دیگر صرف غذاهای شور یا فست فود و غذاهای صنعتی ، موجب افزایش ورم و التهاب می شوند .

در آخر توصیه می شود به منظور برخورداری از بهترین نتیجه تا حد امکان از آب میوه های طبیعی مصرف نمایید و به تمامی توصیه های پزشکتان گوش فرا دهید.

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

کانال تلگرام دکتر ناصری صدر: drnasserisadr

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : 05138525830

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

ارسال شده درآگوست 19, 2017 درمراقبت های بعد از عمل, مقالات

به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to Top