شماره های تماس (051) 38 52 58 30
ساعات کاری مطب شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه 21:00 - 17:00
آدرس مطب مشهد، خیابان ابن سینا، میدان بیمارستان امام رضا، ساختمان پزشکان آفتاب، طبقه4
روش جراحی بینی استخوانی
۱۴ مرداد

روش جراحی بینی استخوانی

روش جراحی بینی استخوانی

افرادی که می خواهند بینی خود را جراحی کنند معمولا سوالات زیادی در این باره در ذهنشون وجود دارد. یکی  از این سوالات شناخت نوع بینیشان است. در این مقاله قصد داریم به جوانب عمل جراحی بینی استخوانی بپردازیم.

افراد دارای دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی هستند. بینی ها با داشتن غضروف های محکم و استخوانی در دسته بینی های استخوانی قرار می گیرند. روی این نوع بینی ها معمولا یک قوز یا برآمدگی وجود دارد و  دارای پوست بینی نازک تر نسبت به بینی های دیگر هستند. بعضی بینی ها ترکیبی از استخوان و غضروف دارند که به آن ها بینی های نیمه استخوانی یا غضروفی می گویند.

جراحی بینی زنانه

علت وجود قوز روی بینی چیست؟

قوز های موجود روی بینی می تواند علل مختلفی داشته باشند که عبارتند از:

  • عوامل ارثی: برخی افراد به صورت ارثی دارای بینی های استخوانی و غضروفی هستند که با رسیدن به سن بلوغ این بزرگی بینی بیشتر نمایان می شود.
  • عوامل محیطی: بینی بر اثر برخی علت ها ممکن است دچار آسیب شود. این علت ها مانند تصادف، ضربه های وارد شده به بینی که موجب شکستگی بینی می شود و با مشکلات تنفسی همراه است.
دکتر مسعود ناصری صدر جراح پلاستیک صورت در مشهد در انجام جراحی بینی در مشهد و جراحی زیبایی گوش دارای تبحر بالایی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید.

عمل بینی های استخوانی به چه روش هایی انجام می شود؟

عمل بینی های استخوانی به دو صورت بسته و باز انجام می شود: عمل بینی استخوانی به روش باز  برای ایجاد تغییرات اساسی در شکل ظاهری بینی انجام می شود. در عمل بینی به روش باز جراح می تواند با برش تیغه و پره های بینی با جزییات بیشتری روی بینی کار کند. از مزایای این جراحی وجود تسط کامل پزشک روی غضروف و ساختار بینی است.

در عمل بینی به روش بسته برشی روی تیغه بینی ایجاد نمی شود و برش ها از درون بینی است. در این روش استخوان از غضروف جدا شده و تغییرات مورد نظر روی آن انجام می شود. از مزیت های این روش عدم ایجاد زخم روی تیغه های بینی، زمان کم آن برای جراحی، تورم کم و بهبود سریع آن است. پس از معاینه جراح تصمیم می گیرد که کدام روش برای بینی شما مناسب تر می باشد.

جراحی بینی

جراحی بینی

چگونگی عمل زیبایی بینی استخوانی با لیزر

زمانی که حرف از عمل زیبایی بینی با لیزر می شود افراد نباید تصور داشته باشند که این عمل بدون درد و خونریزی همراه است. از لیزر می توان برای از بین بردن آکنه های بینی و ترمیم پوست آن استفاده می شود ولی برای شکل دادن بینی روش مناسبی نیست و پزشکان معتقدند که عمل بینی با لیزر فقط یک جنبه تبلیغاتی دارد.

جراحی بینی های استخوانی چه عوارضی دارد؟

عمل جراحی بینی مانند عمل های دیگر با عوارضی همراه است. عمل جراحی بینی نسبت به دیگر عمل ها عوارض بسیار کمی دارد که شامل خون ریزی، عفونت در ناحیه عمل، واکنش های جانبی به بیهوشی و هماتوم می باشد.  دقت در انتخاب جراح و تیم جراحی حرفه ای می تواند در کاهش این عوارض کمک کند. پس از اتمام عمل جراحی با مراقبت های قبل و بعد عمل می توانید این عوارض را کم کنید.

درباره نویسنده

پاسخ

2 × سه =

Call Now Button