شماره های تماس (051) 38 52 58 30
ساعات کاری مطب شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه 21:00 - 17:00
آدرس مطب مشهد، خیابان ابن سینا، میدان بیمارستان امام رضا، ساختمان پزشکان آفتاب، طبقه4
جراحی زیبایی گوش
۲۲ مرداد

جراحی زیبایی گوش

نقش گوش ها در زیبایی چهره

‎گوش‌ها از اجزای تاثیر گذار صورت در زیبایی چهره هستند . این تفکر که گوش‌ها زیر موها پنهان هستند و در زیبایی چهره نقشی ندارند تفکر درستی نیست. همه ماافرادی را دیده‌ایم که لاله هر دو گوش آن‌ها و در موارد نادر لاله یک گوش‌شان برجسته‌تر از حد معمول است .

این مسئله یا جنبه ارثی دارد و یا بدنبال ضربه رخ می‌دهد. در کودکی این مشکل سوژه مناسبی برای تمسخر همبازی‌هاست و منجر به از دست رفتن اعتماد به نفس و ایجاد مشکل در روابط اجتماعی حال و آینده فرد می گردد. اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که این مشکل هم مانند سایر نقایص زیبایی قابل اصلاح و ترمیم است. راه حل این مشکل اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش) است؛ جراحی ساده و پیش‌پا افتاده‌ای که اعتماد به نفس از دست رفته را برمی‌گرداند .

‎ جراحی زیبایی گوش درد ندارد

جراحی زیبایی گوش را می توان با بی‌حسی موضعی و یا با بی‌هوشی عمومی انجام داد . در مورد نحوه جراحی با بیمار صحبت می‌شود. در روش بی‌حسی موضعی از محلول‌های بی‌حس‌کننده موضعی نظیر لیدوکایین استفاده می‌‌شود . لیدوکایین در محل جراحی تزریق می گردد و به این ترتیب لاله گوش بی‌حس می‌شود و بیمار حین عمل دردی احساس نمی‌کند . اما داروی بی‌حسی تنها درد را از بین می‌برد و شاید ترس در بیمار باقی بماند. می توان همزمان داروهای ضداضطراب و ضد درد نیز به بیمار تزریق نمود تا بیمار به خوابی عمیق فرو رود . در روش بی‌هوشی عمومی نظیر بسیاری از جراحی ها بیمار تا پایان عمل در بی هوشی کامل به سر می‌برد .

جراحی-زیبایی-گوش

جراحی-زیبایی-گوش

‎تکنیک جراحی گوش‌های برجسته

‎ محل برش جراحی پشت لاله گوش است. پس از برش مذکور، باریکه نازکی از پوست پشت گوش برداشته می‌شود، سپس برای خواباندن غضروف و نزدیک کردن آن به سر و همچنین برای جلوگیری از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اولیه، سطح پشتی غضروف در قسمت‌های لازم تراشیده شده و با کمک بخیه‌های دائمی چین های طبیعی گوش ایجاد میگردد . نهایتا برش پوستی بخیه می گردد . از آنجا که محل برش پشت گوش است، بعد از عمل جای برش قابل رویت نخواهد بود . در این جراحی هدف اصلی نزدیک کردن لاله گوش ها به سر و قرینه نمودن آن‌هاست. اگر تنها یک گوش مشکل داشته باشد می‌توان با نزدیک کردن آن به سر تقارن لازم را بین گوش ها ایجاد نمود .

جراح زیبایی گوش چیست؟

‎عمل جراحی گوش عمل سنگینی نیست اما بهتر است توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام گردد که در این رشته تجربه کافی داشته باشد . در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی پیش بیاید، به طور مثال ممکن است فرم گوش به حالت دلخواه درنیاید یا اینکه ناهنجاری اولیه به طور کامل اصلاح نگردد .

‎سن مناسب جراحی زیبایی گوش

‎بهترین زمان برای برطرف ساختن تمامی نقایص مادرزادی صورت قبل از سنین دبستان است. چرا که ممکن است این بچه‌ها در مدرسه توسط بچه‌های دیگر مورد تمسخر قرار گیرند و اعتماد به نفس خود را از دست دهند. در نتیجه بهتر است قبل از این‌که بچه به محیط مدرسه واردشود این عمل را انجام دهد تا دچار آسیب‌‌های روحی-روانی نگردد. برخی والدین به اشتباه گمان می‌کنند اگر از روش‌هایی مانند بستن گوش با چسب یا با وسیله‌ای دیگر استفاده کنند می‌توانند نقایص مادرزادی گوش فرزندان خود را برطرف سازند در حالی که این روش‌ها مثمر ثمر نیست .

‎توصیه های پس از جراحی زیبایی گوش

‎بیمار چند ساعت پس از عمل مرخص می‌شود. پس از عمل پانسمان تا پنج روز روی گوش‌ها باقی می‌ماند و در درجه اول بهداشت محل زخم توصیه می‌شود. شست‌وشوی مرتب زخم‌ و استفاده از کرم‌های آنتی‌بیوتیک از نکات مهم پس از عمل هستند که رعایت آن‌ها توصیه می‌شود. طی هفته اول بعد از برداشتن پانسمان، بیمار به طور شبانه‌روزی از هدبند استفاده می‌کند . البته بهتر است هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار حدود نیم ساعت هدبند برداشته شود . در هفته دوم تنها شب‌ها از هدبند استفاده می شود و در طول روز نیاز به استفاده از هدبند نیست. خونمردگی و تورم ناشی از عمل هم پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. اغلب به بیماران توصیه می‌شود که پس از جراحی دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش‌ها فشار وارد نیاید

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : ۰۵۱۳۸۵۲۵۸۳۰

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

درباره نویسنده

پاسخ

5 × 4 =

Call Now Button