شماره های تماس (051) 38 52 58 30
ساعات کاری مطب شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه 21:00 - 17:00
آدرس مطب مشهد، خیابان ابن سینا، میدان بیمارستان امام رضا، ساختمان پزشکان آفتاب، طبقه4
جراحی زیبایی بینی
۲۳ خرداد

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی به منظور اصلاح شکل ظاهری بینی صورت می گیرد که هدف در این جراحی ایجاد تعادل بین بینی و سایر اجزای صورت است.

جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی که دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف است گفته می شود نوک بینی های گوشتی ظاهر پهن و بزرگی دارند و همچنین دارای غدد چربی فراوانی هستند. جراحی بینی های گوشتی به تبحر و تجربه بالایی نیاز دارند در نتیجه برای انجام این جراحی حتما در انتخاب جراح خود بسیار دقت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با جراحی این نوع از بینی ها می توانید به مقاله جراحی بینی گوشتی مراجعه نمایید.

نمونه جراحی بینی گوشتی

 جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی دارای اسکلت بینی مستحکم و قوی است و ضخامت پوست نازکی دارد. در اکثر موارد نتیجه جراحی بینی استخوانی نسبت به بینی های گوشتی بهتر است و بیمار و جراح بینی از نتیجه جراحی راضی تر هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی بینی استخوانی می توانید به مقاله جراحی بینی استخوانی مراجعه نمایید.

 جراحی انحراف بینی

تیغه بینی یک تیغه بسیار نازک است که بین سوراخ های بینی به صورت عمودی قرار گرفته است و مهمترین وظیفه آن حمایت از بینی است. یکی دیگر از وظایف این تیغه تنظیم کردن هوای ورودی به بینی است در برخی موارد این بینی دچار انحراف می شود که فرد دچار مشکلات تنفسی می شود.

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی زمانی صورت می گیرد که رضایت کافی بعد از جراحی بینی اولیه بوجود نیامده است و مشکلاتی در ظاهر بینی فرد بعد از جراحی بینی مشاهده می شود که با استفاده از جراحی ترمیمی بینی می توان این مشکلات را برطرف نمود برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی ترمیمی بینی حتما به مقاله جراحی ترمیمی بینی مراجعه نمایید تا در این زمینه اطلاعات لازم را بدست آورید.

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی

قبل از انجام جراحی بینی باید در این زمینه آگاهی کافی را داشته باشد و در صورت داشتن بیماری خاصی حتما به پزشک خود اطلاع دهید. دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد توصیه می کنند که قبل از انجام این جراحی از استعمال دخانیات و مصرف داروهایی مانند آسپرسن و بروفین خودداری کنید.

 سوالات متداول جراحی بینی

بسیاری از افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند سوالات متداولی ذهن آن ها را درگیر کرده است که در این قسمت برخی از این سوالات متداول را مورد بررسی قرار می دهیم.

سن مناسب برای انجام جراحی بینی چه سنی است؟

 جراحی بینی در سنین پایین انجام نمی شود زیرا ممکن است عوارضی را به همراه آورد معمولا دخترانی که خواستار جراحی بینی هستند باید بعد از ۱۶ سالگی اقدام به انجام این کار نمایند و پسران بعد از سن ۱۷ سالگی جراحی بینی را انجام دهند تا بهترین نتیجه را دریافت نمایند.

آیا جراحی زیبایی بینی را می توان همزمان با سایر جراحی انجام داد؟

امکان جراحی های دیگر همزمان با جراحی بینی با تایید پزشک می تواند انجام شود.

در جراحی زیبایی بینی تغییرات آب و هوایی می تواند تاثیر گذار باشد؟

در نتیجه جراحی بینی سرما و گرما تاثیر گذار نمی باشند.

بعد از جراحی بینی چه مدت نیاز به بستری شدن در بیمارستان است؟

در اکثر موارد بیماران بعد از گذشت چند ساعت از جراحی بینی از بیمارستان مرخص می شوند اما ممکن است در برخی موارد با توجه به نظر پزشک بیمار روز بعد از جراحی بینی مرخص شود.

نمونه جراحی بینی گوشتی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

نمونه جراحی بینی گوشتی توسط دکتر مسعود ناصری صدر

تغذیه و جراحی بینی

در بهبودی دوره نقاهت تغزیه پس از جراحی بینی از اهمیت بسیار بالای برخوردار است. در صورتی که بیمار تغذیه مناسبی قبل از جراحی بینی داشته باشد و همچنین بعد از انجام این جراحی رژیم مناسبی را رعایت کند می تواند بهترین نتیجه را دریافت کند و با حداقل عوارض احتمالی بعد از جراحی دوره نقاهت را سپری کند.

فردی که خواستار جراحی بینی می باشد باید از نظر کالری های دریافتی و پروتئین ها وضع مطلوبی داشته باشد. پس از جراحی بینی در ساعت های اولیه چیزی نخورید زیرا ممکن است بدلیل عوارض داروهای بی هوشی احساس تهوع پیدا کنید. پس از گذشت ۲ تا ۳ ساعت بعد از جراحی آب یا آب میوه مصرف کنید.

در روز های اولیه پس از جراحی بینی به هیچ عنوان از غذاهایی که نیاز به جویدن دارند استفاده نکیند توصیه می شود در این مدت از غذاهای آبکی استفاده کنید تا نیاز به جویدن نداشته باشد و بروی بینی فشار وارد نشود

نکاتی که باید در رژیم غذایی بعد از جراحی بینی رعایت شود.

  • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید و با استفاده قاشق و به آرامی مایعات را بنوشید.
  • پس از جراحی بینی بهتر است از آب میوه های طبیعی استفاده نمایید و از خوردن آب میوه های پاکتی خودداری نمایید.
  • پس ازجراحی بینی سعی کنید از رژیم غذایی نرم استفاده کنید مانند سوپ و از خوردن غذاهای جویدنی و سغفت مانند کباب و ته دیگ خوددداری نمایید.
  • در رژیم غذایی خود مصرف پروتئین و ویتامین را بیشتر کنید زیا مصرف این مواد در ترمیم زخم های و کاهش دوران نقاهت بسیار تاثیر گذار است.
  • توصیه می شود از رژیم غذایی خود نمک و غذاهای حاوی سدیم را حذف کنید
  • پس از جراحی بینی از مصرف غذاهای تند و ادویه دارد پرهیز کنید

 استفاده از سرم شستشوی بینی

حداقل دو بار در روز بعد از برداشتن پانسمان باید شستشوی بینی صورت گیرد برای انجام این کار می توانید از سرم شستشوی بینی استفاده کنید بهترین روش جهت شستوشی بینی بعد از جراحی بینی استفاده از سرنگ می باشد

جراحی بینی در مردان

در جراحی بین زنان و مردان تفوت اندکی وجود دارد در سال های اخیر با توجه به اهمیت زیبایی مردان بسیار خواستار انجام جراحی زیبایی بینی خود هستند. در اکثر موارد مردان از جراح بینی خود تقاظا می کنند که نتیجه بینی آن ها یک بینی طبیعی باشد در نتیجه در جراحی بینی مردان تا جایی که ممکن است باید از برداشتن غضروف های قسمت پشت بینی خودداری شود تا قوس زیادی برو بینی ایجاد نشود و نتیجه جراحی یک بینی طبیعی شود تا تناسب کافی را باس فرم صورت و سایر اجزای دیگر صورت پیدا کند. ممکن است پس از جراحی زیبایی بینی در مردان تورم بیشتری مشاهده شود زیرا بینی های مردان در اکثر موارد پوست ضخیم و کلفتی دارد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

نتیجه جراحی بینی با مراقبت هایی که توسط خود فرد بعد از جراحی صورت می گیرد، رابطه بسیار مستقیمی دارد در صورتی که فرد بعد از جراحی به توصیه های پزشک خود گوش فرا ندهد و اقدامات لازم را بعد از جراحی رعایت نکند ممکن است نتایج دلخواه خود را از جراحی بینی دریافت نکند به همین علت مراقبت های بعد از جراحی دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، در ادامه مطلب به بیان برخی از این مراقبت ها می پردازیم

اولین مشکلی که افراد بعد از جراحی بینی با آن مواجه می شوند تورمات و کبودی هایی است که در اطراف بینی و زیر چشم مشاهده می شود و کمی باعث بو جود آمدن نگرانی می شود، این نگرانی کاملا بی مورد می باشد زیرا تورم و کبودی هایی که مشاهده می شود زود گذر هستند ، با کمپرس یخ می توان این تورمات را کاهش داد، استفاده از کمپرس یخ تا ۳ روز توصیه می شود، هر ۳۰ دقیقه یک بار می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید ، استفاده از کمپرس یخ تا زمانی که برای فرد آزار دهنده نباشد توصیه می شود .

یکی دیگر از مشکلاتی که بعد از جراحی افراد با آن مواجه می شوند انسداد و گرفتگی بینی است که این مشکل هم زود گذر و موقتی است و بدلیل تورمات داخلی بینی است برای رفع این گرفتگی و انسداد اقدام خاصی لازم نیست صورت گیرد .

یکی از مشکلاتی که افراد بعد از جراحی با آن مواجه هستند استحمام بعد از جراحی است، تا زمانی که اسپلینت بروی بینی است سعی کنید به حمام نروید، زیرا ممکن است اسپلینت روی بینی خیس شود، خیس شدن اسپلینت روی بینی می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه آورد و روی فرم بینی تاثیر بگذارد . زمانی که چسب روی بینی است استحمام بلامانع می باشد، زمانی که چسب روی بینی خیس شد باید آن را تعویض کنید .

به هیچ عنوان در روزهای اولیه پس از جراحی بینی ورزش و فعالیت های سنگین را انجام ندهید زیرا به بینی فشار وارد می شود و بروی فرم بینی تاثیر می گذارد.

یکی از اقداماتی که بعد از جراحی زیبایی بینی باید صورت گیرد شستشوی بینی بوسیله سرم است که انجام این کار در بروز عفونت های احتمالی بسیار تاثیر گذار است.با استفاده سرنگ می توان شستشوی بینی را انجام داد

برخی از خدمات دکتر ناصری صدرجراح بینی در مشهد:

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی گوش

تزریق بوتاکس

و…

راه های ارتباطی دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

اینستاگرام دکتر ناصری صدر : mnasserisadr

شماره  تماس : ۰۵۱۳۸۵۲۵۸۳۰

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر ناصری صدر جراح بینی در مشهد

درباره نویسنده

پاسخ

4 × 3 =

Call Now Button